Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دست کم ۶۵۰۰ مهاجر روز دوشنبه از دریای مدیترانه نجات یافتند

دست کم ۶۵۰۰ مهاجر روز دوشنبه از دریای مدیترانه نجات یافتند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گارد ساحلی ایتالیا می گوید روز دوشنبه و در جریان ۴۰ عملیات نجات توانسته است بیش از ۶۵۰۰ مهاجر را از مدیترانه نجات و به مراکز اقامت مهاجران در جزایر ایتالیا انتقال…

آگهی

گارد ساحلی ایتالیا می گوید روز دوشنبه و در جریان ۴۰ عملیات نجات توانسته است بیش از ۶۵۰۰ مهاجر را از مدیترانه نجات و به مراکز اقامت مهاجران در جزایر ایتالیا انتقال دهد. عملیات نجات این مهاجران که در قالب برنامۀ تحت فرماندهی «فرانتکس» انجام می شود، با همکاری سازمان های غیردولتی نظیر «دست های باز» صورت گرفته است.

روز یکشنبه نیز بیش از ۱۱۰۰ مهاجر دیگر در فاصلۀ آبهای لیبی تا سواحل ایتالیا از دریا گرفته شدند.

همزمان با نجات و انتقال این مهاجران به جزایر ایتالیا، ویتولد واشچیکوفسکی، وزیر خارجۀ لهستان در جریان نشست وزرای خارجۀ کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا در برلین با انتقاد از سیاست های مهاجرت اروپا گفت: «روش بکار گرفته شده توسط کمیسیون اروپا در رابطه با مهاجرت غیرشفاف است و نه تنها هیچ مشکلی را حل نکرده، بلکه خود یک مشکل جدید در این میان بوجود آورده است.»

مقامات این کشو بهمراه آلمان و فرانسه در همین نشست از تصمیم خود برای احیای دوبارۀ مثلث وایمار به منظور مقابله با چالش هایی نظیر برکسیت و مهاجران در اروپا خبر دادند.

به گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، ۱۰۵.۰۰۰ مهاجر از ابتدای سالجاری میلادی تا اوایل ماه اوت از طریق مدیترانه وارد اروپا شده اند. با احتساب نجات یافتگان روزهای یکشنبه و دوشنبه، تعداد این مهاجران که در مراکز پذیرش مهاجران در جزایر ایتالیا ثبت نام شده اند به بیش از ۱۱۲۰۰۰ نفر می رسد.

بیشتر این مهاجران از اتباع کشورهای آفریقای غربی و یا منطقۀ شاخ آفریقا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی

غرق شدن دو قایق پناهجویان در سواحل ایتالیا؛ ده‌ها نفر جان باختند و ناپدید شدند

نشست گروه۷ با طعم «استقراض به اوکراین»؛ «یکه‌تازی» ملونی همزمان با «افول» ماکرون و سوناک