اعتراضات در آمریکا به گرانی محصولات دارویی والیانت

اعتراضات در آمریکا به گرانی محصولات دارویی والیانت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرانی دارو در ایالات متحده آمریکا بار دیگر خبرساز شد.

آگهی

گرانی دارو در ایالات متحده آمریکا بار دیگر خبرساز شد.

صندوق های بیمه درمانی به نمایندگی از کارکنان هتل ها و پلیس های نیویورک، یک شکایت جمعی علیه شرکت داروسازی کانادایی والیانت، تسلیم دادگاه منهتن کردند.
آنها این شرکت داروسازی را متهم کرده اند که با همدستی شبکه ای از داروخانه ها، مشتریان را مجبور کرده است تا قیمت بسیار بالایی برای داروهایش بپردازند.

پیش از این و در اوایل ماه ژوئیه نیز افزایش شش برابری بهای داروی ضد آلرژیک «اِپی پن» که توسط شرکت آمریکایی مایلَن تولید می شود، اعتراضات بسیاری را در پی داشت. اعتراضات به بهای ۶۰۰ دلاری اِپی پن باعث شد خود شرکت مایلن نمونه مشابهی را تولید و به بهایی نصف قیمت بازار، عرضه کند.

یک تحلیلگر می گوید: «این کار اساسا برای خود شرکت نیز خوب بود. آنها در معرض همان خطری قرار داشتند که والیانت قرار دارد؛ به این معنی که هیچکس نمی خواهد با آنها معامله کند. در پایان، احتمالا آنها یک چهارم از درآمدی را که از این راه کسب می کردند، از دست خواهند داد. اپی پن حدود ۲۰ درصد از سود عملیاتی این شرکت را تشکیل می داد بنابراین ضربه ای که وارد می شود بیش از ۵ درصد خواهد بود؛ چیزی بین ۵ تا ۱۰ درصد از درآمد.»

با این وجود، ابتکار مایلن هنوز منتقدان را راضی نکرده است. قیمت اپی پن در زمان عرضه به بازار در سال ۲۰۰۷ میلادی حدود ۱۰۰ دلار بود و اکنون به ۶۰۰ دلار رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تردید و ابهام در پیش بینی‌ها؛ چرا دلار آمریکا بار دیگر قوی شد؟

سفر وزرای دارایی آلمان و فرانسه به آمریکا برای گفتگو در خصوص «یارانه سبز» جو بایدن

تجارت در آنگولا؛ تاریخ و زیبایی طبیعی درکنار پتانسیل فراوان اقتصادی در انرژی، کشاورزی و گردشگری