وزیر اقتصاد آلمان: مذاکرات تجارت آزاد بین اروپا و آمریکا شکست خورده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر اقتصاد آلمان: مذاکرات تجارت آزاد بین اروپا و آمریکا شکست خورده است

وزیر اقتصاد آلمان با تاکید بر این که اتحادیه اروپا نباید تسلیم خواسته های آمریکا شود گفت، مذاکرات پیمان تجارت آزاد بین آمریکا و اتحادیه اروپا شکست خورده است.

مذاکرات پیمان تجارت و سرمایه گذاری دو سوی اقیانوس اطلس موسوم به «ترنس آتلانتیک» که به پیمان تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و آمریکا نیز معروف است، قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی به نتیجه برسد و نهایی شود اما اختلاف نظرها بین دو طرف باعث شد که نهایی شدن آن دست کم تا سال ۲۰۲۰ به تعویق بیفتد.

زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد آلمان گفت: «بررسیهای من نشان می دهند که مذاکرات بین آمریکا و اتحادیه اروپا درباره پیمان تجارت آزاد درواقع شکست خورده است. اما هیچکس به این مساله اعتراف نمی کند. من به این دلیل این مساله را مطرح می کنم که بعد از ۱۴ دور مذاکره در ۲۷ موضوع، هنوز حتی یک بیانیه مشترک صادر نشده است. ما نباید تسلیم پیشنهادهای آمریکا شویم. ما در اروپا روش خودمان را برای همزیستی داریم.»

کمیسیون اتحادیه اروپا می گوید این پیمان به اقتصاد اتحادیه اروپا و آمریکا رونق می دهد اما گروهی از منتقدان می گویند چنین پیمانی در نهایت فقط به نفع شرکتهای بزرگ خواهد بود و باعث می شود که کسب و کارهای کوچک ضرر کنند.

در سالهایی که مذاکرات بر سر این پیمان در جریان بوده است، شهرهای مختلف اروپایی بارها شاهد تظاهرات خیابانی معترضان به این موافقتنامه بوده اند.