Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیشرفت مذاکرات آمریکا و روسیه برای برقراری آتش بس در سوریه بدون دستیابی به توافق

پیشرفت مذاکرات آمریکا و روسیه برای برقراری آتش بس در سوریه بدون دستیابی به توافق
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایالات متحده آمریکا و روسیه می گویند برای بازگردان آتش بس در سوریه به پیشرفت هایی دست یافته اند با این حال موفق به دستیابی به توافق نشدند.

آگهی

ایالات متحده آمریکا و روسیه می گویند برای بازگردان آتش بس در سوریه به پیشرفت هایی دست یافته اند با این حال موفق به دستیابی به توافق نشدند. وزیر خارجه آمریکا گفت که اکثریت قریب به اتفاق بحث های فنی تکمیل شده اما هنوز باید بر سر جزئیات کار کرد.

دو طرف بعد از مذاکرات طولانی روز جمعه در ژنو سوئیس در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کردند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما نمی خواهیم فقط توافقی کرده باشیم. ما خواستار توافقی هستیم که موثر و برای مردم سوریه مفید باشد و منطقه را امن تر و با ثبات تر کند و همین مسئله ما را اینجا در ژنو دور یک میز نشاند تا راه حلی سیاسی پیدا کنیم.»

آمریکا اصرار دارد که حملات هوایی نیروهای دولتی سوریه علیه مناطق مسکونی ایی که در دست مخالفان است کاهش یابد موضوعی که روسیه نپذیرفته است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: «ما با تقسیم بندی مناطق ویژه بین دو طرف موافقیم که هر کدام از ما با بخشی از طرف هایی درگیر کار کنیم. روسیه با دولت سوریه کار می کند و ایالات متحده با مخالفان دولت.»

هنوز مشخص نیست که آیا واشنگتن و مسکو می توانند بر موانع اصلی دستیابی به توافق غلبه کنند یا نه. با این حال سرنوشت بشار اسد در آینده سوریه که مورد تاکید ایران و روسیه است در این دور از مذاکرات مطرح نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پالس منفی پزشکیان به غرب با پیام به حسن ‌نصرالله؛ آمریکا:منتظریم ببینیم چه می‌کند ولی انتظاری نداریم

جان کری از سمت خود در دولت بایدن کناره‌گیری می‌کند؛ دلایل وزیرخارجه آمریکا در زمان توافق برجام چیست؟

جو بایدن: واشنگتن به دنبال دوری از پکن نیست