عقب نشینی نسبی شرکت مایلَن در پی انتقاد از ۵ برابر شدن قیمت داروی اِپی پِن

عقب نشینی نسبی شرکت مایلَن در پی انتقاد از ۵ برابر شدن قیمت داروی اِپی پِن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرکت دارویی مایلَن در پاسخ به انتقادهای گسترده «اِپی پن» را با قیمت «مناسب تری» عرضه خواهد کرد.

شرکت دارویی مایلَن در پاسخ به انتقادهای گسترده «اِپی پن» را با قیمت «مناسب تری» عرضه خواهد کرد. بدین صورت که برخی از بیماران و مشتریان وفادار از تخفیف ویژه حدودا ۵۰ درصدی برخوردار خواهند شد.

آگهی

تصمیم ماه ژوئیه مایلن به افزایش حدودا ۵ برابری قیمت هر دوز از این داروی ضد آلرژیک، انتقادهای گسترده ای را برانگیخت تا آنجا که هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور هم به تازگی در یک پست فیسبوکی، از افزایش قیمت «ناگهانی» و «غیرمنطقی» این داروی ضروری انتقاد کرد.

قیمت این دارو که در حال حاضر مشابهی در بازار ندارد، از سال ۲۰۰۷ و نخستین عرضه آن از سوی شرکت مایلَن از حدود ۱۲۰ دلار به ۶۰۰ دلار رسیده است.

پی تر پت، از مسئولان سابق سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا (FDA) در این باره می گوید: «چیزی که موجب پایین آمدن قیمت می شود در واقع رقابت است. از آنجایی که در حال حاضر رقیبی برای اپی پن در بازار وجود ندارد و صاحب امتیازش مایلن است، سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا باید به بازبینی تولید داروهایی که در بازار مشابه ندارند اولویت بدهد. زمانیکه سازمان موفق به معرفی مشابهی برای اپی پن شد از قیمت فعلی آن بین ۷۰ تا ۸۰ درصد کاسته خواهد شد.»

آمپول «اِپی پِن» که بصورت فشار دادن تزریق گر خودکار در ران بیمار انجام می شود بواسطه آدرنالین می تواند افرادی را که واکنش آلرژیک شدیدی دارند، از حملات مرگبار نجات دهد.

کمپین اینترنتی کاهش قیمت این داروی حیاتی که در آمریکا به ۶۰۰ دلار رسیده است تاکنون ۱۲۹هزار امضاء جمع کرده است. این در حالیست که قیمت این دارو در فرانسه تنها ۸۵ دلار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موفقیت آنگولا در مهار بیماری کووید-۱۹ و پاسخ به نیازهای داخلی

اتوبوس‌های شهری رایگان؛ ابتکار دانکرک فرانسه برای مقابله با آلودگی هوا

تامین منابع مالی برای شرکتهای زیست فناوری و درمان نوین سرطان در اروپا