Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار کشته شدگان زمین لرزه ایتالیا در حال افزایش است

شمار کشته شدگان زمین لرزه ایتالیا در حال افزایش است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با ادامه عملیات جستجو برای یافتن ناپدیدشدگان زمین لرزه ایتالیا، بر شمار کشته شدگان افزوده می شود.

آگهی

همزمان با ادامه عملیات جستجو برای یافتن ناپدیدشدگان زمین لرزه ایتالیا، بر شمار کشته شدگان افزوده می شود. بر اساس تازه ترین گزارشها تاکنون ۲۴۷ تن در این زمین لرزه کشته شده اند اما به گفته مقامهای رسمی این تعداد با توجه به مشخص نبودن آمار ناپدید شدگان افزایش خواهد یافت.

به گفته مسئولان در زمان وقوع زمین لرزه، گردشگران زیادی در مناطق زلزله زده از جمله روستای آماتریچه حضور داشتند و به همین دلیل نمی توان آماری دقیق ارائه کرد.

انتقادهای زیادی نسبت به تاخیر در امداد رسانی به مناطق زلزله زده مطرح شده است. اماکولاتا پوستیلیونه، مسئول سازمان حفاظت مدنی در جمع خبرنگاران گفت: «در واقع یک هزار و ۶۰ نیروی آتش نشانی نیز در مناطق زلزله زده مشغول هستند که توسط رئیس ملی آتش نشانان هدایت می شوند. لازم است اشاره کنیم که ۴۰۰ نفر از نیروهای ارتش هم به ما پیوسته اند.»

تخریب راهها و جاده ها سبب شده تا دسترسی به برخی روستاها و نیز عملیات امداد رسانی بکندی انجام گیرد. با گذر زمان احتمال زنده یافتن ناپدید شدگان از زیر آوار نیز کمتر می شود. تعداد مجروحان این حادثه بیش از ۳۶۰ نفر اعلام شده است.

زمین لرزه ۶.۲ ریشتری، بامداد چهارشنبه استانهای اومبریا، لاتزیو و مارکه در مرکز ایتالیا را لرزاند و خسارات و تلفات جانی بسیاری به بار آورد.

5 Corso Umberto I, Amatrice, Italy

121 Corso Umberto I, Amatrice, Italy

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات امداد و نجات پس از زلزله ایتالیا؛ آشنایی با شیوه کار امدادگران

اغلب بازماندگان حاضر به ترک منطقه زلزله زدۀ آماتریچه ایتالیا نیستند

ایتالیا؛ تصاویری از شهر آماتریچه قبل و بعد از زلزله