افزایش شمار قربانیان در ایتالیا؛ بازدید ماتئو رنتزی از مناطق زلزله زده

افزایش شمار قربانیان در ایتالیا؛ بازدید ماتئو رنتزی از مناطق زلزله زده
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار قربانیان زلزله ۶.

آگهی

شمار قربانیان زلزله ۶.۲ ریشتری ایتالیا که بامداد چهارشنبه به وقوع پیوست به ۱۲۰ نفر رسید که دستکم ۵۰ نفر از این تعداد، کشته شدگان شهر آماتریچه هستند. این حادثه تاکنون ۲۷۰ زخمی نیز بر جای گذاشته است.

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا عصر چهارشنبه از این شهر بازدید کرد. او پیش تر اعلام کرده بود عملیات نجات در هیچ منطقه ای متوقف نخواهد شد و اولویت فعالیتها، نجات جان انسانهاست.

احتمال داده می شود شمار قربانیان شهر آماتریچه بطور چشمگیری افزایش یابد زیرا به گفته شهردار آن، تا کنون از سرنوشت ۷۰ نفری که در یکی از هتل های این شهر بودند هیچ اطلاعی در دست نیست. این هتل کاملا تخریب شده است.

شهر کوچک آماتریچه در استان «ریتی» به تلّی از خاک تبدیل شده است و به گفته مقامات، سه چهارم از شهر دیگر وجود ندارد. این شهر در سال گذشته به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا شناخته شد.

انتقال بازماندگان حادثه به مناطق امن در مرکز ایتالیا نیز آغاز و چادرهایی برای اسکان آنها دایر شده است.
تنها در آکومولی و روستاهای اطراف آن، علاوه بر مرگ ساکنان به دلیل ریزش ساختمانها و ناپدید شدن بسیاری از مردم، ۲۵۰۰ نفر نیز بی خانمان شده اند.

علاوه بر اولین زمین لرزه ها در بامداد چهارشنبه، نزدیک به ۶۰ پس لرزه نیز در این روز به ثبت رسید که بزرگی برخی از پس لرزه ها بین ۳ تا ۵ ریشتر بوده است.

کوهستانی بودن منطقه و مسدود شدن جاده ها به دلیل ریزش کوه، عملیات امداد و نجات را بسیار سخت کرده است. ارتش ایتالیا نیز با تجهیزات خود به عملیات امداد و نجات پیوسته است.

دولت ایتالیا اعلام کرد بودجه ای ۲۳۵ میلیون یورویی را به اجرای این عملیات و انجام دیگر فعالیتهای اضطراری اختصاص داده است.

پس از این زمین لرزه، فیسبوک امکانی را تحت عنوان «safety check» برای اطلاح دادن خبر سلامتی افراد به بستگان و نزدیکانشان فراهم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنان یک شاهد عینی از زمین لرزه در ایتالیا

بازماندگان زمین لرزه ایتالیا: مثل قیامت بود و همه جا تکان می خورد

گاهشمار زمین لرزه های مرگبار در ایتالیا