امکان یک زلزلۀ دیگر در مرکز ایتالیا همه را نگران کرده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
امکان یک زلزلۀ دیگر در مرکز ایتالیا همه را نگران کرده است

زلزله ای که صبح روز چهارشنبه مناطقی از مرکز ایتالیا را لرزاند، موجب کشته شدن دست کم ۲۴۷ نفر شده است. روستای باستانی آماتریچه کاملا تخریب شده و جستجوها برای یافتن قربانیان ادامه دارد.

خبرنگار اعزامی یورونیوز از این منطقه می گوید: « پس لرزه های زلزله هنوز ادامه دارد و این تنها یکی از مشکلات بزرگی است که امدادگران با آن روبرو هستند. به گفتۀ مقامات امکان تهیه لیست دقیقی از تعداد ساکنان این روستا در زمان زلزله وجود ندارد و هیچ کس نمی تواند به طور دقیق تعداد مفقود شده ها و قربانیان را مشخص کند.

به همین دلیل شمار جان باختگان این زمین لرزه از تعدادی که تاکنون پیدا شده اند بیشتر خواهد شد. بخشی از کسانی که مفقود عنوان شده اند کسانی هستند که برای تعطیلات به اینجا آمده بودند و این امید هست که آنها به شهرهای خود بازگشته باشند.

بزرگترین چالش امدادگران تلاش برای زنده یافتن افرادیست که زیر آوار مانده اند و این درحالیست که ترس از یک زمین لرزۀ دیگر هم وجود دارد. زمان به سرعت می گذرد و رقابت اصلی امدادگران با زمان است.»

روستای آماتریچه که یکی از مکان های مورد علاقۀ گردشگران در مرکز ایتالیاست به خاطر ابداع نوعی سس مخصوص اسپاگتی به نام «آلماتریچیانا» بسیار شناخته شده است. این روستا محل برگزاری جشنوارۀ اسپاگتی نیز هست و پنجاهمین جشنوارۀ اسپاگتی آماتریچه نیز قرار بود روزهای ۲۷ و ۲۸ اوت در این منطقه برگزار شود.

به گفتۀ شهردار این روستای ساخته شده در قرون وسطی، بیش از سه چهارم از آماتریچه کاملا از بین رفته است.