برنامه دولت یونان برای بهبود وضعیت پناهجویان

برنامه دولت یونان برای بهبود وضعیت پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت یونان اعلام کرد در حال کار بر روی برنامه ای جهت بهبود وضعیت پناهجویان در این کشور است.

دولت یونان اعلام کرد در حال کار بر روی برنامه ای جهت بهبود وضعیت پناهجویان در این کشور است. بر اساس این برنامه قرار است حق کار به پناهجویان داده شده و پناهگاههایی برای اسکان آنها ساخته شود.

آگهی

وزیر مهاجرت یونان همچنین با اعلام اینکه سرشماری پناهجویان تقریبا به پایان رسیده از اتحادیه اروپا خواست به تعهد خود برای اعزام پناهجویان به سایر کشورهای اروپایی پایبند بماند.

وی گفت: «کار ثبت مقدماتی مشخصات پناهجویان به ما این امکان را می دهد تا با برنامه های وزارت آموزش، کودکان مستقر در کمپ های پناهجویان تحصیلات خود را آغاز کنند. همچنین در آینده خواهیم توانست با تغییر در مقررات، امکان اشتغال آنها را فراهم کنیم.»

در حال حاضر بین ۵۴ تا ۵۸ هزار پناهجو در یونان به سر می برند که از این میان تنها نزدیک به ۷ هزار و پانصد نفر در کمپ ها اسکان داده شده اند.

سازمان های مدافع حقوق بشر وضعیت اسکان پناهجویان در یونان را مورد انتقاد قرار دهده اند.

بر اساس آماری که از سوی دولت یونان منتشر شده ۴۶ درصد از پناهجویان کودکند. اغلب این افراد از کشورهای سوریه، افغانستان و عراق وارد یونان شده اند.

بر اساس توافق اتحادیه اروپا با دولت یونان تنها شهروندان عراق، سوریه و اتیوپی اجازه خواهند داشت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتقل شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد