روسیه حاضر به اجرای آتش بس دو روزه در حلب است

روسیه حاضر به اجرای آتش بس دو روزه در حلب است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آتش بس ۴۸ ساعته مورد توافق دولت روسیه است.

آگهی

آتش بس ۴۸ ساعته مورد توافق دولت روسیه است. کرملین در اخرین ساعات روز پنج شنبه این خبر را تایید کرد. پیشتر دولت روسیه تنها حاضر به یک آتش بس سه ساعته بود.

به این ترتیب شاید در این ۴۸ ساعت فرصتی پیش بیاید تا کاروان کمکهای انسان دوستانه راهی این شهر شود و برخی از شهروندان به نقاط امن منتقل شوند.

حملات هوایی به شهر حلب بیشتر از دو ماه است که از سوی نیروی هوایی روسیه شدت گرفته است و این کشور می خواهد به هر قیمتی کنترل این شهر را برعهده بگیرد. دلیل آن قطع آخرین مسیر آماده سازی و تجهیز گروههای مخالف بشار اسد و اسلامگرایان افراطی عنوان شد اما افسوس که مهمترین قربانیان این حملات هوایی شهروندان سوری بوده اند.

این در حالی است که به گفته استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه تاکنون هیچ کاروان کمکی به شهرهای جنگزده سوریه و خصوصا به حلب نرسیده است.

در حالیکه بمب افکن های روسیه تا روز پنج شنبه مرتبا این شهر را هدف بمباران گسترده قرار داده اند. حالا با اعلام پذیرش آتش بس از سوی دولت روسیه، سازمان مللی که به روند گفتگوها درباره کمکهای بشردوستانه خوش بین نبود گفته است که در اسرع وقت جزئیات عملیات بشردوستانه را مشخص خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودکی با سر و صورتی به خاک و خون کشیده شده نماد وحشت حاکم بر حلب

تصویری از خشونت در حلب

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق