قاضی برزیلی به چند عضو تیم شنای آمریکا اجازه خروج از برزیل را نداد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
قاضی برزیلی به چند عضو تیم شنای آمریکا اجازه خروج از برزیل را نداد

قاضی یک پرونده سرقت در ریودو ژانیرو، گفته است که اظهارات اعضای تیم شنای آمریکا درباره سرقت از آنها متناقض است و به همین دلیل آنها نباید خاک برزیل را ترک کنند.

این قاضی به رایان لاکتی و جیمی فایگن گفته است که برای ادامه تحقیقات قضایی باید در برزیل بمانند. این دو شناگر برنده مدال طلای بازیهای المپیک شده اند. با این حال، رایان لاکتی به آمریکا بازگشته است.

روز چهارشنبه پلیس برزیل به گانار بنتز و جک کانگر، دو شناگر دیگر تیم آمریکا که قصد داشتند با هواپیما ریودو ژانیرو را ترک کنند، اجازه نداد که سوار هواپیما بشوند.

درباره این سرقت، یکی از این شناگران به پلیس گفته بود که او و یکی از هم تیمی هایش در حالی که سوار بر تاکسی از یک میهمانی بازمی گشتند، توسط چند مرد مسلح که قصد داشتند پول آنها را بدزدند متوقف شدند. او گفته بود که سارقان آنها را با سلاح تهدید کردند و پولشان را دزدیدند. اما پلیس برزیل می گوید که هیچ مدرکی مبنی بر وقوع این سرقت پیدا نشده است.

از طرفی دو نفر از چهار شناگر آمریکایی به پلیس گفته اند که پس از این اتفاق، ساعت ۴ صبح به دهکده المپیک بازگشته بودند، اما دوربینهای موجود در محل، ورود آنها را ساعت ۷ صبح ثبت کرده اند.