افزایش ورود پناهجویان به یونان و تدابیر دولت برای کاهش آن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
افزایش ورود پناهجویان به یونان و تدابیر دولت برای کاهش آن

دولت یونان در نظر دارد در جهت کاهش ورود پناهجویان به این کشور اقداماتی جدید اتخاذ کند. این تصمیم در حالی مطرح شده که به گزارش مقام های رسمی، تعداد پناهجویانی که در حال حاضر در کمپ های جزایر یونان در انتظار ورود به اروپا هستند در تابستان امسال به شدت افزایش یافته است.

به گزارش دولت یونان، در حال حاضر تنها در ۵ جزیره این کشور بیش از ۱۰ هزار و۷۰۰ پناهجو اقامت دارند در حالی که ظرفیت این اردوگاه ها حدود ۷ هزار و ۴۵۰ نفر ذکر شده است.

یونان همچنین در نظر دارد امکانات جدیدی برای انتقال هزار تن از پناهجویان به طور موقت به جزایر دیگر ایجاد کند.

ژاکلین هیل، مسئول موسسه خیریه حمایت از کودکان در دفتر اتحادیه اروپا می گوید: «تعداد پناهجویانی که از ابتدای تابستان امسال وارد یونان شده اند، ۲ برابر شده است و این ایجاد نگرانی می کند زیرا ما در حال حاضر سعی کرده ایم از امکانات موجود به خصوص در سه جزیره لسبوس، ساموس و چیوس بیشترین بهره را ببریم. به این معنا که کودکان و والدین آنها در حال حاضر در شرایط غیرقابل تحملی به سر می برند اما حتی به شرایطی بدتر از این هم قرار است، برسند. از اتحادیه اروپا می خواهیم تا منابع مالی بیشتری برای کمک به بهبود شرایط پناهجویان در یونان اختصاص دهد.»

در حال حاضر در کمپ های سراسر یونان حدود ۵۸ هزار پناهجو به سر می برند که این تعداد در ماه مارس ۴۲ هزار نفر بود. ظرفیت اردوگاه ها در این کشور برای حدود ۶۲ هزار پناهجو است.

موسسه خیریه حمایت از کودکان می گویند، ۳۸۰۰ کودک در اردوگاه های یونان در شرایطی نامناسب به سر می برند.