روسیه: به توافق برای عملیات مشترک با آمریکا در حلب نزدیک شده ایم

روسیه: به توافق برای عملیات مشترک با آمریکا در حلب نزدیک شده ایم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات روسیه می گویند به یک توافق در مورد عملیات نظامی مشترک در شهر حلب با آمریکایی ها نزدیک تر شده اند.

آگهی

مقامات روسیه می گویند به یک توافق در مورد عملیات نظامی مشترک در شهر حلب با آمریکایی ها نزدیک تر شده اند. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه این موضوع را در یک گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد. مقامات آمریکا هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

وزیر دفاع روسیه در این مصاحبۀ تلویزیونی گفت: « گام به گام ما به یک برنامه نزدیک می شویم، البته من در اینجا تنها در مورد حلب صحبت می کنم. این برنامه به ما اجازه خواهد داد نبرد مشترک برای بازگردان صلح در این سرزمین آشوب زده را آغاز و امکان بازگشت مردم به خانه هایشان را فراهم کنیم.»

روسیه همچنین روز دوشنبه پیشنهاد کرد روزانه بمدت سه ساعت عملیات نظامی از سوی طرف های درگیر در حلب متوقف شود تا امکان ورود کاروان های حاوی محموله های غذایی و دارویی به این شهر فراهم شود.

سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا در واکنش به این خبر، با بیان اینکه « در حال حاضر چیزی برای اعلام کردن ندارم» از ارائۀ اطلاعات در مورد این توافق احتمالی خودداری کرده است.

شهر حلب از روز هفدهم ژوییه در محاصره ارتش سوریه و نظامیان هم پیمان این کشور نظیر حزب الله و ایران است و جنگنده های روسی نیز همراه با نیروی هوایی سوریه مواضع شبه نظامیان ائتلاف ضد دولتی را بمباران می کنند. این ائتلاف شبه نظامی مخالفان دولت که در میان آنها گروه فتح الشام ( جبهه النصره سابق که شاخۀ القاعده در سوریه محسوب می شود و با داعش نیز بیعت کرده بود) و همچنین گروه نورالدین زنگی نیز حضور دارند. تعدادی از اعضای این گروه چندی پیش در حلب یک کودک ۱۱ ساله فلسطینی را از یک اردوگاه ربوده و به اتهام حمایت از دولت سوریه گردن زدند.

این خبر از سوی مقامات روسیه در حالی اعلام می شود که نیروهای دموکراتیک سوریه که با حمایت آمریکا توانستند روز جمعه، دوازدهم اوت شهر منبج را آزاد کنند از عملیات قریب الوقوع نظامی برای آزادی شهر رقه که پایتخت داعش در سوریه محسوب می شود سخن می گویند.

در جریان آزادسازی شهر منبج که ژوئن ۲۰۱۴ به اشغال داعش در آمده بود، بیش از ۵۰۰ غیرنظامی کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

ادعای متناقض ایران و مخالفان بشار اسد؛ موشک‌های سپاه پاسداران کجای سوریه فرود آمد؟

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند