Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان: بریتانیا تا پایان سال درخواست خروج از اتحادیه اروپا را ارائه کند

آلمان: بریتانیا تا پایان سال درخواست خروج از اتحادیه اروپا را ارائه کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در شرایطی که بعضی از روزنامه های بریتانیا خبر داده اند که دولت این کشور احتمالا روند خروج از اتحادیه اروپا را با تاخیر بیشتری آغاز کند، آلمان بار دیگر تاکید کرد که دولت لندن باید هر چه سریعتر درخواست

آگهی

در شرایطی که بعضی از روزنامه های بریتانیا خبر داده اند که دولت این کشور احتمالا روند خروج از اتحادیه اروپا را با تاخیر بیشتری آغاز کند، آلمان بار دیگر تاکید کرد که دولت لندن باید هر چه سریعتر درخواست خروج خود از اتحادیه اروپا را رسما ارائه کند.

پیش تر اعلام شده بود که دولت ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تا پایان سال جاری این درخواست را ارائه خواهد کرد. اما چند روزنامه چاپ لندن از قول منابع خبری که نام آنها را اعلام نکرده اند گفته اند که ممکن است خانم می ارائه این درخواست را یک سال دیگر به تاخیر بیندازد. با توجه به این که پیش بینی می شود مذاکرات بین لندن و اتحادیه اروپا حدود دو سال طول بکشد، در صورت صحت این ادعا، بریتانیا تا آغاز سال ۲۰۱۹ همچنان عضو اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.

میشاییل روت، وزیر امور اروپایی دولت آلمان می گوید: «زمانی که از الان تا پایان سال میلادی داریم، زمان مناسبی برای تطبیق دادن خودمان با شرایط جدید است. ما به فشار سیاسی بیشتر نیاز نداریم. به نظر من فشار اقتصادی که بریتانیا متحمل می شود به اندازه کافی، قوی است. برای این که به نفع خود مردم بریتانیا و اقتصاد این کشور است که وضعیت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هر چه سریعتر روشن شود.»

یکی از سخنگویان دفتر نخست وزیر بریتانیا تاکید کرده است که مساله خروج از اتحادیه اروپا اولویت اول خانم می است.

مردم بریتانیا حدود دو ماه قبل در یک همه پرسی تاریخی، به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند.
پس از این همه پرسی، دیوید کامرون که از حامیان ماندن در اتحادیه اروپا بود، از مقام خود کناره گیری کرد و ترزا می نخست وزیر شد.

بسیاری از رهبران کشورهای اروپایی نگران هستند که طولانی شدن روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به سیاستمداران مخالف اتحادیه اروپا در کشورهای دیگر این فرصت را خواهد داد که

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاکید رهبران آلمان و بریتانیا بر تقویت روابط اقتصادی

طرح «راست‌های افراطی» در آلمان برای خروج از اتحادیه اروپا از راه برگزاری همه‌پرسی

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام