المپیک ریو؛ از وعده محمد فرح به دخترش تا خداحافظی فلپس

المپیک ریو؛ از وعده محمد فرح به دخترش تا خداحافظی فلپس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محمد فرح، قهرمان بریتانیایی دوهای استقامت در هشتمین روز بازی های المپیک ریو، مدال طلای دوی ۱۰ هزار متر را از آن خود کرد.

آگهی

محمد فرح، قهرمان بریتانیایی دوهای استقامت در هشتمین روز بازی های المپیک ریو، مدال طلای دوی ۱۰ هزار متر را از آن خود کرد. او در زمان رقابت به زمین خورد، اما انگیزه قوی او موجب بازگشت قدرتمندش شد.

فرح در این زمینه گفت: «سال دشواری را پشت سر گذاشتم. وقتی از خط پایان رد می شدم واقعا هیجان زده بودم. در یک لحظه همه چیز تمام شده به نظر می رسد، اما توانستم برگردم. در تمام مدت به دخترم فکر می کردم. به او وعده دادم که مدال بگیرم. نمی خواستم ناامیدش کنم. وقتی از خط پایان عبور کردم باورم نمی شد. هرگز چنین حسی نداشتم.»

محمد، دارنده دو مدال طلای المپیک لندن، بخت نخست قهرمانی در مسابقات دوی ۵ هزار متر هم است.

او در ادامه اظهار داشت: «تمام ورزشکاران رویای حضور در المپیک را دارند. حضور متوالی در این مسابقات لذت بخش است. المپیک لندن فوق العاده بود. این المپیک هم از المپیک لندن بهتر است.»

مایکل فلپس، پر افتخارترین ورزشکار تاریخ بازی های المپیک اعلام بازنشستگی کرد

فلپس، دارنده ۲۳ مدال طلا المپیک در این باره گفت: «کار خودم را انجام دادم. واقعا خوشحالم که این چنین دوران حرفه ای خود را به پایان می رسانم. پایان فعالیتم با کسب مدال طلا همراه شد. بهترین از این نمی شد.»

ریو شهر چندان امنی نیست. ورزشکاران که برای دیدن رقص سامبا و حضور در جشنهای شبانه به درون شهر می روند باید حواسشان باشد تا مانند رایان لوچت، شناگر آمریکایی قربانی سرقت مسلحانه نشوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنده: نتایج، عکس ها و واکنش های مربوط به بازیهای المپیک ریو

ایلان ماسک در برزیل متهم می‌شود؛ تحقیقات دادگاه عالی برزیل درباره ممانعت مالک توییتر از اجرای عدالت

کشف سنگ‌نگاره‌های باستانی از انسان‌های ماقبل تاریخ در کنار ردپای دایناسورها در برزیل