Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اصابت «گلوله های بی هدف» به اتوبوس خبرنگاران در ریودوژانیرو

اصابت «گلوله های بی هدف» به اتوبوس خبرنگاران در ریودوژانیرو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک اتوبوس حامل خبرنگاران و داوطلبان حاضر در المپیک ریو سه شنبه شب در جادۀ منتهی به ریودوژانیرو هدف گلوله قرار گرفت.

آگهی

یک اتوبوس حامل خبرنگاران و داوطلبان حاضر در المپیک ریو سه شنبه شب در جادۀ منتهی به ریودوژانیرو هدف گلوله قرار گرفت. این دومین تیراندازی از آغاز این بازیهاست.

روز شنبه نیز یک گلوله که پلیس از آن با نام «گلولۀ بی هدف» نام می برد در سالن کنفرانس خبرنگاران شلیک شده بود. محل استقرار خبرنگاران در منطقه ای به نام «دئودورو» و در نزدیکی یک پایگاه نظامی قرار گرفته است و به گفتۀ پلیس تحقیقات برای شناسایی مسیر شلیک این گلوله ادامه دارد.

یک داوطلب ترک حاضر در این اتوبوس که با خرده های شیشه چند خراش سطحی برداشته، سرنشینان این اتوبوس را خوش شانس می داند و می گوید: «می توانست بدتر از این باشد و گلوله های بیشتری شلیک شود یا اینکه گلوله ها کسی از میان ما را هدف گرفته باشد. در هر حال خیلی خوش شانس هستیم که الان زنده ایم.»

لی مایکلسون، خبرنگار آمریکایی نیز می گوید: «من کارشناس اسلحه نیستم اما می توانم صدای یک اسلحه را تشخیص بدهم. از روی تجربه می توانم بگویم که گلوله ها از اسلحه با کالیبر کوچک شلیک شدند و صدای زیادی هم نداشت به همین خاطر فکر می کنم از یک زاویۀ دور شلیک شده بود.»

این گلوله ها هنگام عبور این اتوبوس از نزدیکی یکی از فاولاهای مشهور ریودوژانیرو به نام «شهر خدا» در جاده ای میان محل اقامت خبرنگاران و محل انجام بازیهای المپیک ۲۰۱۶ به این اتوبوس اصابت کرده و چند شیشۀ سمت راست آن را شکسته است. یک خبرنگار بلاروس در اثر شکسته شدن شیشۀ اتوبوس مجروح شده اما حال وی مناسب گزارش می شود.

تیراندازی در محله های فقیرنشین ریودوژانیرو که به فاولا (زاغه نشین ها) مشهور هستند، جزو اتفاقات جاری روزانه است و به گفتۀ پلیس تعداد کشته شدگان بر اثر گلوله های بی هدف هم زیاد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل در جنوب برزیل دست‌کم ۱۰۰ کشته برجای گذاشت

۱.۶ میلیون نفر در بزرگترین کنسرت مدونا در ریو دو ژانیروی برزیل شرکت کردند

ایلان ماسک در برزیل متهم می‌شود؛ تحقیقات دادگاه عالی برزیل درباره ممانعت مالک توییتر از اجرای عدالت