ترامپ می گوید مالیات ها را کاهش می دهد، کلینتون می گوید گول او را نخورید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ می گوید مالیات ها را کاهش می دهد، کلینتون می گوید گول او را نخورید

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان روز دوشنبه در باشگاه اقتصادی دیترویت، سیاست اقتصادی خود در صورت رئیس جمهور شدن را اعلام کرد. وی در این سخنرانی با بیان اینکه مالیات های عمومی را کاهش خواهد داد، شهر دیترویت را نمونۀ زندۀ شکست اقتصادی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها معرفی کرد.

سخنرانی نامزد جمهوریخواهان بارها از سوی مخالفان وی در این نشست مختل شد و ماموران امنیتی بارها برای خارج کردن معترضان به دونالد ترامپ، مجبور به بیرون بردن آنها از سالن شدند.

وی در این سخنرانی، آمریکایی سازی را ارجح تر از جهانی سازی دانست و گفت: «این میسر جدید ما خواهد بود، کشور ما به یک سطح جدید در اقتصاد خواهد رسید و بدون شک بالاترین سطحی خواهد بود که تاکنون داشته است. تنها کاری که باید بکنیم این است که دیگر به سیاست ها و صداها و حرف های خسته کنندۀ گذشته برنگردیم.»

در جبهۀ مقابل و به فاصلۀ چند ساعت از سخنرانی دونالد ترامپ در دیترویت، هیلاری کلینتون که در میان هواداران خود در سن پترزبوگ فلوریدا حضور یافته بود، برنامۀ مالیاتی ترامپ را راهی برای معافیت از پرداخت مالیات برای شرکت های بز
رگ دانست و گفت: «فریب نخورید، دونالد ترامپ دیگر وجود ندارد، همین است که می بینید. این همان دونالد ترامپی است که پیراهن ها و کراوات هایش را در خارج از آمریکا تولید می کند. همان دونالد ترامپی است که فاکتورهای موسسات کوچک و حقوق بگیران را پرداخت نمی کند. و البته او همان آدمی است که با توییت هایش سعی می کند دیگران را تحریک کند.»

نطق دونالد ترامپ با انتشار نامه ای از سوی پنجاه عضو جمهوریخواه و بی کفایت دانستن نامزد جمهوریخواهان همزمان بوده است. این افراد که سمت های مهمی در امنیت ملی آمریکا داشته یا دارند در این نامه تاکید کرده اند دونالد ترامپ می تواند خطرناک ترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا باشد. این افراد در این نامۀ سرگشاده که در روزنامۀ نیویورک تایمز منتشر شده اعلام کرده اند به دونالد ترامپ رای نخواهند داد.

در میان امضا کنندگان این نامه می توان اسامی افرادی مانند مایکل هایدن، رئیس سازمان اطلاعات آمریکا در زمان جورج دبلیو بوش، اریک ادلمن، مشاور امنیتی دیک چنی، معاون رئیس جمهوری در زمان جورج دبلیو بوش، رابرت زوئلیک، رئیس سابق بانک جهانی و جان نگروپوند، رئیس سابق اطلاعات ملی را دید.

نظرسنجی های صورت گرفته در روز دوشنبه هشتم ژوییه، هیلاری کلینتون را با ۴۷.۵ درصد از دونالد ترامپ با ۴۰ درصد پیشتاز نشان داده اند.