دستگیری عوامل باند فروش بلیط های غیرقانونی بازیهای المپیک

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستگیری عوامل باند فروش بلیط های غیرقانونی بازیهای المپیک

پلیس ریودوژانیرو روز دوشنبه از دستگیری عوامل یک باند فروش بلیط های تقلبی و غیرقانونی بازیهای المپیک ریو خبر داد. به گفتۀ پلیس برزیل، فرد دستگیرشده که کوین جیمز مالون نام دارد و اهل ایرلند است این بلیط ها را از طریق اینترنت به فروش رسانده است.

بنا به اعلام پلیس ریودوژانیرو، وی یکی از مدیران موسسۀ بریتانیایی «تی اچ جی اسپرت» است که در زمینۀ اسکان افراد در مسابقات ورزشی فعالیت می کند.

مسئول تحقیقات در این پرونده با اعلام خبر دستگیری وی در یک کنفرانس خبری گفت: « این بلیط ها از طریق سایت وابسته به این شرکت بفروش رفته و ما فکر می کنیم که همۀ این بلیط ها فروخته شده اند. در حال حاضر که جستجوها و ضبط این بلیط ها در جریان است، تمامی این بلیط های فروخته شده در پاکت های دربسته آمادۀ ارسال پستی به خریداران بود.»

پلیس ریودوژانیرو توانسته است بیش از ۱۰۰۰ بلیط تقلبی و غیرقانونی را ضبط کند و علاوه بر کوین مالون یک نفر دیگر را نیز دستگیر کرده که بعنوان مترجم فعالیت می کرده است. همزمان، مرکز فروش بلیط بازیهای المپیک ۲۰۱۶ نیز از بازداشت ۴۰ دلال بلیط در مقابل محل برگزاری این مسابقات خبر داده است.

با وجود اینکه این بازیها از هفتۀ گذشته آغاز شده، تنها ۸۰ درصد از بلیط های این مسابقات بفروش رفته است و ترس از ویروس زیکا یکی از دلایل عدم استقبال تماشاگران و گردشگران ورزشی المپیک عنوان می شود. در بازیهای المپیک لندن و پکن ۹۵ درصد بلیط ها بفروش رفته بودند.