شمار کشته شدگان در سیلاب اسکوپیه به ۲۱ نفر رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شمار کشته شدگان در سیلاب اسکوپیه به ۲۱ نفر رسید

جاری شدن سیلاب و گل و لای ناشی از آن در منطقۀ اسکوپیه در جمهوری مقدونیه یوگسلاوی سابق دست کم ۲۱ کشته برجای گذاشته است. به گفتۀ وزیر کشور جمهوری مقدونیه یوگسلاوی سابق، نیروهای ارتش نیز برای جستجوی ناپدید شدگان این سیلاب که نیمه شب شنبه بوقوع پیوسته و تاکنون ۵۶ مجروح به دنبال داشته است به امدادگران پیوسته اند.

وزش بادی با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت نیز بر شدت خرابی های ناشی از این سیلاب افزوده است.

یکی از ساکنان روستایی در منطقۀ اسکوپیه در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه از نبود امکانات لازم برای مقابله با سیلاب شکایت دارد و می گوید: «پمپ نداریم که آب را از خانه ها خالی کنیم. برق و آب آشامیدنی مان قطع شده و طی ۲۰ – ۳۰ سال گذشته این وضعیت سابقه نداشته است.»

زن دیگری نیز به رویترز گفته است: «هیچ چیز برایم نمانده، سیلاب همه زندگی ام را با خود برده است. هر چیزی که طی ۶۰ سال گذشته ساخته بودم ویران شده است.»

به گفتۀ مقامات اسکوپیه بیشتر کشته شدگان در داخل اتومبیل هایشان گرفتار سیلاب شده و جان باخته اند. به گزارش سازمان هواشناسی جمهوری مقدونیه یوگسلاوی سابق، در عرض دو ساعت در این منطقه ۹۳ لیتر در هر متر مکعب باران باریده و با توجه به وزش باد و ادامۀ بارندگی، مقامات اسکوپیه از شهروندان خواسته اند از خودروهای خود استفاده نکنند و به غیر از موارد ضروری در خیابان ها تردد نکنند.