در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

رقص یک کشیش

ویدئویی که از روز جهانی جوانان پخش شده است کشیشی جوانی را در حال رقص نشان می دهد. رقص این کشیش تحسین شرکت کنندگان را برانگیخت.

این کشیش که فرانک لگروس نام دارد پیش از این به طور حرفه ای به رقص می پرداخته است. گروه موسیقی تریسو که یک گروه مکزیکی است این ویدئو را بر روی صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است و تاکنون بیش از یک میلیون نفر به تماشای آن نشسته اند:

نارضایتی تیم چین از شرایط دهکده المپیک ریو

تیم المپیک چین از شرایط خود در دهکده المپک ناراضی است و ابایی از طرح این مسئله در توئیتر ندارد.

ورزشکاران ناراضی چینی با مشکلات زیادی در دهکده المپیک مواجه شده اند. آنها عکسی از دستشویی و آینه شکسته محل اقامتشان منتشر کردند. ورزشکاران چینی همچنین از وضع وان حمام ها و همچنین توالت ها در دهکده المپیک ناخرسندند. به نظر می رسد مراحل اسکان آنها در ریو چندان راحت نبوده است با این حال بازیکنان تیم تنیس روی میز چین روحیه خود را حفظ کرده اند:

طرح دولت اوکراین برای نصب صفحات خورشیدی در چرنوبیل

دولت اوکراین قصد دارد به چرنوبیل جان دوباره ای ببخشد. با گذشت ۳۰ سال از انفجار در این نیروگاه، زمین های آن همچنان خالی از سکنه است و تشعشعات رادیواکتیو زیادی در آن وجود دارد. دولت اوکراین قصد دارد در این منطقه هزار کیلومتر مربعی صفحات خورشیدی نصب کند. علاوه بر این یکی از مزایای این طرح در این است که تاسیسات شبکه برق در این منطقه از زمان حادثه چرنوبیل دست نخورده باقی مانده است.

اگر این طرح اجرا شود این منطقه به بزرگترین مرکز تولید انرژی خورشیدی جهان تبدیل خواهد شد.

غذا با طعم ماری جوآنا

یک آشپز ۲۳ ساله اهل کالیفرنیا به دنبال استفاده از ماده مخدر ماری جوآنا در غذاهای خود است. استفاده از ماری جوآنا برای استفاده پزشکی از سال ۱۹۹۶ در ایالت کالیفرنیا قانونی شده است. احتمال داده می شود استفاده تفریحی از ماری جوآنا از آبان ماه (نوامبر) سال جاری جنبه قانونی بیابد.

فهرست غذاهای این آشپز که خود را آشپز گیاهی می نامد شامل غذاهایی از ۲۰ تا ۲۰۰ دلار می شود.

این آشپز کالیفرنیایی تجربه چشیدن طعم غذاهای خود را تجربه ای از فعل و انفعالات مغذی می داند که فرد در جریان آن برداشت های متفاوتی از غذا را در طول زمان خوراک تجربه می کند.

اتوبوسی که از بالای خودروها عبور می کند

آخرین مورد از انقلاب چین در زمینه فناوری و حمل و نقل این هفته برای اولین بار در خیابان های شهر کینگهوانگداو در استان هبئی به حرکت در آمد. اتوبوسهای در این شهر به حرکت در آمدند که از بالای خودروها عبور می کنند و ایستگاه های ویژه این اتوبوس نیز احداث شده اند.

حفره ای در بخش پائین این اتوبوس طراحی شده است که اجازه می دهد خودروها از میان این اتوبوس عبور کنند. امری که به این اتوبوس اجازه می دهد در اوج ساعات پر رفت و آمد و راهبندان خیابانها از بالای خودروها عبور کند. این اتوبوس بر روی خطوط ویژه خود حرکت می کند.

منابع:

رقص کشیش

تیم المپیک چین

صفحات خورشیدی در اوکراین

غذا با طعم ماری جوآنا

آگهی

اتوبوس مرتفع در چین

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ رئیس ستاد ارتش آمریکا را لایق اعدام دانست؛ میلی: برای حفاظت از خانواده‌ام اقدام می‌کنم

نگرانی از کاهش رونق اقتصادی در چین و منطقه یورو؛ شاخص دلار به بالاترین سطح در ۶ ماه گذشته رسید

وزیر بازرگانی دولت بایدن در سفر چین به دنبال چیست؟