تعیین سرنوشت تک تک ورزشکاران روس در المپیک ریو به هیاتی سه نفره واگذار شد

تعیین سرنوشت تک تک ورزشکاران روس در المپیک ریو به هیاتی سه نفره واگذار شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمتر از یک هفته مانده به المپیک ۲۰۱۶ ریو، کمیته بین المللی المپیک تصمیم گیری نهایی درباره حضور ورزشکاران روس در این بازی ها را به هیاتی سه نفره واگذار کرد.

کمتر از یک هفته مانده به المپیک ۲۰۱۶ ریو، کمیته بین المللی المپیک تصمیم گیری نهایی درباره حضور ورزشکاران روس در این بازی ها را به هیاتی سه نفره واگذار کرد. این تصمیم روز شنبه در جریان آخرین نشست این کمیته قبل از شروع مسابقات المپیک ریو اتخاذ شده است.

آگهی

به گفته مارک آدامز، سخنگوی کمیته بین المللی المپیک، هیات مذکور طی شش روز آینده پس از بررسی نتیجه رای دادگاه ورزشی در مورد حضور۲۵۰ ورزشکار روس در المپیک ریو که هنوز تکلیفشان روشن نیست بصورت انفرادی تصمیم خواهد گرفت. او گفت: «موضوع حضور روسیه در المپیک ریو به تک تک ورزشکاران بستگی دارد. اینطور نیست که در مورد همه آنها یکجا تصمیم گرفته شود.»

این درحالی است که کمیته مذکور یکشنبه گذشته تصمیم گیری در مورد محرومیت انفرادی ۳۸۷ ورزشکار روس را به فدراسیون های مربوطه واگذار کرده بود.

پس از آنکه کمیسیون تحقیقات «آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ» در گزارش اوایل ماه جاری میلادی خود از برنامه دوپینگ نظام مند ورزشکاران روس در جریان المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی خبر داد، سرنوشت کاروان ورزشی روسیه در المپیک ۲۰۱۶ ریو در هاله ای از ابهام قرار گرفت. بر اساس گزارش مذکور این دوپینگ تحت حمایت دولت روسیه انجام گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجارت الماس‌های روسیه در سراسر جهان؛ علت مانع‌تراشی بلژیک برای اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا چیست؟

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

چرا درگیری‌های تازه در قره‌باغ ممکن است به سومین جنگ تمام عیار در منطقه تبدیل شود؟