Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مجله سرعت: ادامه صدرنشینی برای همیلتون

مجله سرعت: ادامه صدرنشینی برای همیلتون
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به مجله سرعت خوش آمدید.

آگهی

به مجله سرعت خوش آمدید. لوئیس همیلتون راننده مرسدس در مجارستان از هم تیمی اش نیکو رُزبرگ پیشی گرفت تا صدر رقابت ها را از آن خود کند. او که در مسابقات فرمول یک، ۳ قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، قادر خواهد بود در آلمان به سلسله پیروزی های متوالی اش ادامه دهد؟

چهارمین پیروزی متوالی همیلتون در مسابقات فرمول یک

همیلتون در جایزه بزرگ آلمان مسابقه را از خط نخست آغاز کرد و با سرعتی بیش از ۲۰۲ کیلومتر در ساعت در نهایت موفق شد ۷ ثانیه جلوتر از دو راننده تیم ردبول یعنی دانیل ریکاردوی استرالیایی و ماکس ورشتاپن هلندی از خط پایان بگذرد.

راننده بریتانیایی تیم مرسدس با این موفقیت به چهارمین پیروزی متوالی فصل و چهل و نهمین عنوان نخست خود در مسابقات فرمول یک دست یافت و جایگاهش را در صدر جدول این رقابت ها مستحکم کرد. نیکو رُزبرگ رقیب و هم تیمی آلمانی همیلتون که در خانه مسابقه می داد مکانی بهتر از چهارم به دست نیاورد. او در جدول کلی رقابت های فرمول یک با ۱۹ امتیاز اختلاف نسبت به همیلتون در جایگاه دوم قرار گرفته است.

نگاهی به گذشته

بهترین راننده ها معمولا به خونسردی شهره اند اما تاریخ نشان داده که حتی آنها هم برخی اوقات کنترل خود را از دست می دهند. به سال ۱۹۸۲ برگردیم، زمانی که نلسون پیکه راننده افسانه ای فرمول یک بر روی پیست هاخنهایم مغلوب احساسات خود شد.

رقابت در حالی آغاز شد که خط یک مسابقه خالی بود. دیدیه پیرونی فرانسوی از تیم فراری که در مسابقه تعیین خط اول شده بود در پی مصدومیت، این رقابت را از دست داد و فراری نیز جایگزینی برایش نفرستاد.

نسلون پیکه مدافع عنوان قهرمانی جهان پیشتاز مسابقه بود که در یکی از دورها اتوموبیلش از پشت با الیزِئو سالازار شیلیایی برخورد کرد. سانحه ای که پیکه را از کوره به در برد و باعث شد وی با مشت و لگد به جان سالازار بیافتد. پاتریک تامبه فرانسوی، تنها راننده فراری حاضر در این مسابقه عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. دیدیه پیرونی، هموطن و هم تیمی تامبه که در آن سال صدر نشین جدول کلی فصل بود در پی مصدومیت مجبور شد برای همیشه از شرکت در مسابقات کناره گیری کند.

کریس میک بریتانیایی قهرمان رالی فنلاند

رقابت های قهرمانی جهان در رشته رالی روزهای داغ خود را سپری می کند. سباستین اوژیه که با ۵۱ امتیاز اختلاف نسب به آندریاس میکلسون، صدر جدول کلی را در اختیار داشت در روز افتتاحیه رالی فنلاند یک خروجی جزئی از جاده داشت. ببینیم این انحراف به نفع چه کسی تمام شد؟

کریس میک از تیم سیتروئن روز یکشنبه پس از ۲۴ مسابقه ویژه که برای این دور از رقابت های رالی فنلاند در نظر گرفته شده بود با ثبت رکوردی بهتر از دیگر رقبا مکان نخست را به خود اختصاص داد و دومین پیروزی فصلش را جشن گرفت.

این راننده بریتانیایی، مسابقه روز پایانی را نیز با برتری به نفع خود تمام کرد و با ۲۹ ثانیه و ۱ دهم ثانیه اختلاف نسبت به جاری ماتی لاتوالای فنلاندی که سه قهرمانی در این مسابقه را در کارنامه دارد، سکوی نخست را از آن خود کرد.

کریگ برین ایرلندی، دیگر راننده تیم سیتروئن نیز با یک دقیقه و ۴۱ ثانیه و ۳ دهم ثانیه اختلاف نسبت به میک جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

اما سباستین اوژیه، مدافع عنوان قهرمانی جهان با انحراف در روز نخست، بخت قرار گرفتن در سکو را از دست داد و در پایان جایگاهی بهتر از بیست و چهارم نصیبش نشد. این راننده فرانسوی تیم فولکس واگن پولو با اینحال همچنان صدر جدول کلی رقابت های قهرمانی جهان رالی را در اختیار دارد.

مجله سرعت دو هفته دیگر با بررسی رقابت های موتوجی پی اتریش باز می گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی نوویل در مسابقات رالیِ کاتالونیا؛ اوژیه صدرنشین باقی ماند

رالی مراکش؛ ناکامی بزرگ العطیه و پترانسل در مرحله چهارم

اتوموبیلرانی؛ اوژیه برای پنجمین بار فاتح رالی مکزیک شد