Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

چالشهای هیلاری کلینتون در جذب آرای سرگردان دموکراتها و جمهوریخواهان

چالشهای هیلاری کلینتون در جذب آرای سرگردان دموکراتها و جمهوریخواهان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری همایش دموکراتها در فیلادلفیا با ما است.

آگهی

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری همایش دموکراتها در فیلادلفیا با ما است.

جوانا گیل: هیلاری کلینتون اولین زنی است که توسط یکی از احزاب اصلی در آمریکا به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی می شود. یک اتفاق تاریخی. به قول خود هیلاری کلینتون، او توانست سقف نامرئی در برابر مسیر پیشرفت زنان را بشکند. با وجود این مساله، همچنان زنان زیادی خیال رای دادن به او را ندارند. چرا؟

اشتفان گروبه: به نظر من سخنرانی بی نظیر او شاید نظر خیلی از زنان را عوض کرده باشد. من این هفته شاهد اشک ریختن بسیاری از زنان بودم. یک بار هنگام سخنرانی باراک اوباما و یک بار هنگام سخنرانی هیلاری کلینتون. او به عنوان فردی خشک و جدی که بخشی از نظام حاکم است شناخته می شود. او بیش از دو دهه در دنیای سیاست حضور داشته است.

وقتی که دیشب می دیدید چه تعدادی از نماینده های دموکرات اشک می ریختند، متوجه می شدید که این دستاورد بزرگ تاریخی تاثیرگذار هم بوده است.

جوانا گیل: او شاید بتواند آرای زنان را کسب کند. اما آغاز همایش دموکراتها تحت تاثیر اعتراضهای هواداران برنی سندرز قرار گرفت. آیا او می تواند دل آنها را هم به دست بیاورد؟

اشتفان گروبه: قطعا این یک چالش بزرگ برای او است. او باید در مسیری بسیار باریک گام بردارد تا بتواند آن دسته از حامیان برنی سندرز را که هنوز تصمیم نگرفته اند به خود جذب کند. او در قبال جمهوریخواهانی که هنوز تصمیم نگرفته اند هم چنین مسئولیتی دارد. بنابراین به نظر من ما شاهد متمایل شدن هیلاری کلینتون به چپ نخواهیم بود. هر چند او اظهار نظرهایی داشت که شاید بتوان آنها را تلاش برای راضی کردن حامیان برنی سندرز و افراد متمایل به چپ تلقی کرد. او همچنین آغوش خود را برای جمهوریخواهانی که از نامزد جمهوریخواهان ناراضی هستند باز کرد. ما در مناظره های انتخاباتی که اواخر تابستان آغاز می شود شاهد رویارویی سنگین دو فرهنگ سیاسی خواهیم بود.

جوانا گیل: می توان ماجرای ایمیلهای هیلاری کلینتون را پاشنه آشیل او تلقی کرد. آیا او قادر خواهد بود این مشکل را پشت سر بگذارد؟

اشتفان گروبه: به نظر من بله. واضح است که مردم آمریکا در مقابل یک انتخاب روشن قرار دارند: دو نسخه کاملا متفاوت از کشور. از دید جمهوریخواهان، سراسر آمریکا یک صحنه جرم است که روزهای خوب فقط مربوط به گذشته می شوند. اما وقتی پای صحبت دموکراتها می نشینید، می شنوید که کشور آمریکا سرزمین امید، تنوع، ایده های جدید و انرژی است. هیلاری کلینتون بر روی این موضوع سرمایه گذاری کرده است. جمهوریخواهان بدون تردید موضوع ایمیلها را پیش می کشند اما ایمیلها تکلیف انتخابات را روشن نمی کنند. حدود یک سال است که مردم این داستانها را شنیده اند، اما واقعا این ماجراها هیچ نتیجه روشنی نداشته اند.

جوانا گیل: اشتفان، سپاس از شما برای حضور در این برنامه.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش سخت دونالد ترامپ به سخنرانان همایش ملی دموکراتها

کلینتون نامزدی حزب دموکرات را پذیرفت

دستاورد همایش دموکراتها برای هیلاری کلینتون چه بود؟