Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتقاد شدید دولت ترکیه از کشورهای غربی

انتقاد شدید دولت ترکیه از کشورهای غربی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان،رئیس جمهور ترکیه درسخنرانی خود در دیدار از مرکز فرماندهی نیروهای ویژه پلیس در منطقه گول باشی، رئیس بخش عملیاتی خاورمیانه پنتاگون را متهم به«جانبداری از توطئه گران»…

آگهی

رجب طیب اردوغان،رئیس جمهور ترکیه درسخنرانی خود در دیدار از مرکز فرماندهی نیروهای ویژه پلیس در منطقه گول باشی، رئیس بخش عملیاتی خاورمیانه پنتاگون را متهم به«جانبداری از توطئه گران» کرد.

ژنرال جوزف ووتل، رئیس بخش عملیاتی خاورمیانه پنتاگون از تاثیر اتفاقات اخیر ترکیه بر روابط این کشور با ایلات متحده آمریکا اظهار نگرانی کرده بود.

آقای اردوغان با اشاره به اقامت فتح الله گولن، روحانی مخالف دولت در ایالات متحده آمریکا می گوید: «به جای تشکر از این نظام که این کودتا را از کشور دفع کرد، بجای تشکر به نام دموکراسی در کشور، در کنار کودتاگران خائن ایستاده اید و همین حالا هم یکی از بزرگترین خائنها در کشور شما بسر می برد.»

وزیر امورخارجه ترکیه نیز با انتقاد از اتحادیه اروپا بابت اظهار نظر درباره تصفیه ها، نظررئیس اطلاعات ملی آمریکا مبنی بر تاثیر منفی این گونه کارها بر مبارزه علیه داعش را “تاسف بار” خواند.

پس از این کودتای شکست خورده، دولت ترکیه بیش از ۱۷۰۰ نظامی از جمله ۱۴۹ ژنرال ارتش و دریاسالار را به ظن دست داشتن در کودتا، از مقام خود عزل کرد.

ژنرال هولوسی آکار، رئیس ستاد کل ارتش، به همراه فرماندهان نیروی زمینی، نیروی هوایی و نیروی دریایی ارتش، روز پنجشنبه در مقام خود ابقا شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه پس از کودتا: انتقال ۲۱ روزنامه نگاران به دادگاه

ترکیه از آلمان خواست تا حامیان جنبش گولن را به این کشور مسترد کند

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد