Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

گراز وحشی در ساحلی در لهستان

ورود یک گراز وحشی به ساحل کارویا در لهستان وحشت افرادی را در پی داشت که در ساحل در حال آفتاب گرفتن بودند. تصاویر ویدئویی را تماشا کنید.

مراسم خاکسپاری ۹۱ سال پس از مرگ

جان موریسون، سرباز اسکاتلندی که در جنگ جهانی اول کشته شده بود روز ۲۷ جولای امسال به خاک سپرده شد. بازمانده هایی از پیکر موریسون توسط کشاورزی در سال ۲۰۱۴ میلادی در منطقه نورماندی در فرانسه پیدا شد و پس از شناسایی نام وی به عنوان یکی از سربازان کشته شده در جنگ حهانی اول به ثبت رسید.
به گفته خانواده اش، او در سال ۱۹۲۵ میلادی در سن ۲۹ سالگی به جنگ رفت و هیچگاه بازنگشت.

داوینچی نابغه تر از هر نابغه ای

استاد دانشگاهی در کمبریج موفق به کشف یکی از دستنوشته های داوینچی شده است که نشان می دهد این نابغه دوران رنسانس حتی از آنچه تاکنون درباره وی یافته ایم نیز نابغه تر بوده است.
این استاد دانشگاه صفحه ای از دست نوشته هایی را کشف کرده که به نظر می رسد داوینچی در آن قوانین مربوط به اصطکاک را یادداشت کرده است. مطالعات قبلی نشان داده بود که این دست نوشته ها به دلیل وجود طراحی هایی در آن چندان با اهمیت نبوده است اما به گفته این استاد دانشگاه کمبریج این دستونشته ها بازتابی از زمان استراحتی است که داوینچی در دوران کار خود ساخته است.

Study reveals #LeonardodaVinci's 'irrelevant' scribbles mark the spot where he first recorded th… https://t.co/XGwiPrnrgcCambridge_Uni</a></p>&mdash; Phys.org (physorg_com) July 22, 2016

مجوز شکار گرگ در سوئیس

چند ماه پس از آنکه ۵۰ گوسفند در منطقه ای در مرکز سوئیس شکار گرگ شدند و در پی درخواست ساکنان این منطقه برای دریافت مجوز برای شکار گرگ سرانجام مقام های منطقه ای این مجوز را با شرایطی خاص برای تعداد محدودی از شکارچیان صادر کردند.
در مجوز صادر شده برای جلوگیری از انقراض اینحیوان شرایطی خاص در نظر گرفته شده است. به این شکل که شکار گرگ تنها در صورتی ممکن خواهد بود که در یک منطقه بیش از ۲۵ حیوان هدف حمله قرار گیرد و این مجوز نیز تنها برای مدت دو ماه اعتبار خواهد داشت.

M68 aus Italien in Uri: Zum Abschuss freigegebener #Wolf geschossen chwolforg</a> <a href="https://t.co/8jxIvrji26">https://t.co/8jxIvrji26</a> via <a href="https://twitter.com/NZZ">NZZ

— Donat Agosti (@myrmoteras) July 28, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک-آلمان تنها در ۷ دقیقه با «فئمارنبلت»؛ طولانی‌ترین تونل زیرآبی جهان با خط راه‌آهن و چهار باند

سالها تنها در دریاها؛ آمار جهانی ملوانان بی‌دستمزد رهاشده در بنادر رکورد شکست

حادثه ریلی در هند؛ قطار باری ۷۰ کیلومتر را بدون راننده و با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت طی کرد