در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

گراز وحشی در ساحلی در لهستان

ورود یک گراز وحشی به ساحل کارویا در لهستان وحشت افرادی را در پی داشت که در ساحل در حال آفتاب گرفتن بودند. تصاویر ویدئویی را تماشا کنید.


مراسم خاکسپاری ۹۱ سال پس از مرگ

جان موریسون، سرباز اسکاتلندی که در جنگ جهانی اول کشته شده بود روز ۲۷ جولای امسال به خاک سپرده شد. بازمانده هایی از پیکر موریسون توسط کشاورزی در سال ۲۰۱۴ میلادی در منطقه نورماندی در فرانسه پیدا شد و پس از شناسایی نام وی به عنوان یکی از سربازان کشته شده در جنگ حهانی اول به ثبت رسید.
به گفته خانواده اش، او در سال ۱۹۲۵ میلادی در سن ۲۹ سالگی به جنگ رفت و هیچگاه بازنگشت.


داوینچی نابغه تر از هر نابغه ای

استاد دانشگاهی در کمبریج موفق به کشف یکی از دستنوشته های داوینچی شده است که نشان می دهد این نابغه دوران رنسانس حتی از آنچه تاکنون درباره وی یافته ایم نیز نابغه تر بوده است.
این استاد دانشگاه صفحه ای از دست نوشته هایی را کشف کرده که به نظر می رسد داوینچی در آن قوانین مربوط به اصطکاک را یادداشت کرده است. مطالعات قبلی نشان داده بود که این دست نوشته ها به دلیل وجود طراحی هایی در آن چندان با اهمیت نبوده است اما به گفته این استاد دانشگاه کمبریج این دستونشته ها بازتابی از زمان استراحتی است که داوینچی در دوران کار خود ساخته است.


مجوز شکار گرگ در سوئیس

چند ماه پس از آنکه ۵۰ گوسفند در منطقه ای در مرکز سوئیس شکار گرگ شدند و در پی درخواست ساکنان این منطقه برای دریافت مجوز برای شکار گرگ سرانجام مقام های منطقه ای این مجوز را با شرایطی خاص برای تعداد محدودی از شکارچیان صادر کردند.
در مجوز صادر شده برای جلوگیری از انقراض اینحیوان شرایطی خاص در نظر گرفته شده است. به این شکل که شکار گرگ تنها در صورتی ممکن خواهد بود که در یک منطقه بیش از ۲۵ حیوان هدف حمله قرار گیرد و این مجوز نیز تنها برای مدت دو ماه اعتبار خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی سوخته حمل خودرو به بندر هلند رسید

مقصد محموله‌های طلای روسیه کجاست؛ مسکو چگونه تحریم‌های غرب را دور می‌زند؟

تصاویری از شهر نانت فرانسه؛ پیانونوازی در تراموا