زمین خوردن پاپ هنگام برگزاری مراسم دعا در لهستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
زمین خوردن پاپ هنگام برگزاری مراسم دعا در لهستان

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در دومین روز سفر خود به لهستان با حضور در شهر چستوهووا، برای صدها هزار نفر مراسم دعا برگزار کرد.

او در حین برگزاری مراسم برای لحظاتی تعادل خود را از دست داد و با کمک همراهانش بلند شده و ادامه مراسم را بدون مشکل برگزار کرد.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین با حضور در زیارتگاه مقدس ترین نماد لهستان، مریم عذرای سیاه، دقایقی به خواندن دعا مشغول بود.

پاپ عصر روز پنج شنبه بار دیگر به کراکوف بازمی گردد، جایی که باید به طور رسمی سی و یکمین دوره روز جهانی جوانان (گردهمایی جهانی کاتولیک های جوان) را افتتاح کند.

رهبر کاتولیک های جهان که از روز چهارشنبه و در نخستین سفر خود به اروپای شرقی وارد لهستان شده، قرار است طی پنج روز به مناطق مختلفی از لهستان سفر کرده و مراسم دعا و نیایش انجام دهد.

افزایش حملات تروریستی در اروپا، از جمله آخرین حمله که به کشته شدن کشیشی در نرماندی منجر شد، شرایط این دوره از روز جهانی جوانان را بسیار امنیتی کرده است.

بیش از ۲۰ هزار مامور امنیتی و پلیس برای تامین امنیت مناطقی که این مراسم در آنجا برگزار می شود بسیج شده اند و تمامی افرادی که وارد محل این مراسم می شوند باید از دستگاههای الکترومغناطیسی عبور کنند.