دفاع صدراعظم آلمان از سیاست پذیرش پناهجویان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دفاع صدراعظم آلمان از سیاست پذیرش پناهجویان

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز پنجشنبه در یک نشست خبری سالانه از سیاست دولتش در قبال پذیرش آوارگان سوری و عراقی دفاع کرد.

وی ضمن ابراز تاسف از حملات تروریستی روزهای اخیر در ایالت بایرن، یادآور شد کسانی که از جنگ و شکنجه گریخته بودند باید محافظت شوند.

صدراعظم آلمان درباره مقابله با تهدیدات تروریستی در بخشی از سخنرانی کوتاهش گفت: «ما می توانیم مدیریت کنیم و طی یازده ماه گذشته هم کارهای زیادی انجام داده ام. بنابراین بر چالش های جدیدی که در رابطه با تروریسم اسلامی با آن رو به رو هستیم فائق خواهیم آمد، تدابیر لازم معرفی می شود و روشن می کنیم که می خواهیم امنیت شهروندانمان را تامین کرده و در امر ادغام اجتماعی مهارت یابیم.»

خانم مرکل همچنین در پاسخ به پاکسازی سیاسی توسط دولت ترکیه پس از شکست کودتا در این کشور با اشاره به لزوم رعایت قانون گفت: «در دولتی مبتنی بر قانون اساسی (چیزی که من را نگران می کند و من به دقت زیرنظرش دارم) اصول توازن باید از سوی همه تضمین شود. نگرانی این است که اصول توازن همواره در مرکز این سرکوب قرار ندارد.»

دولت آلمان به دلیل وقوع حملات تروریستی اخیر با موجی از انتقادات داخلی رو به رو است و این نشست خبری برخلاف هرسال، پیش از پایان تعطیلات تابستانی برپا شد.