صدراعظم اتریش موی ترامپ را به بحران مهاجرت گره زد

Access to the comments نظرها
نگارش از Masoud Imani Kalesar
صدراعظم اتریش موی ترامپ را به بحران مهاجرت گره زد

رهبران دو کشور همسایه مجارستان و اتریش روز سه شنبه در بوداپست، پایتخت مجارستان، دیدار کردند، دیداری که در آن رویکرد متفاوت وین و بوداپست در مواجه با بحران مهاجرت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رنگ موی دونالد ترامپ گره زده شد، ظاهراً هم به کنایه و هم به مزاح.

کریستین کِرِن، صدراعظم اتریش با اشاره به رویکرد متفاوت خود با ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان و دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رنگ موی آقای ترامپ را دستمایه پاسخ به سوال خبرنگار رویترز قرار داد و آن را به بحران مهاجرت پیوند زد.

آقای کِرِن که کشورش در مقایسه با کشوری همچون مجارستان سیاست های منعطف تر و ملایم تری در مواجه و مقابله با بحران مهاجرت دارد، گفت:«شاید یک موضوع دیگر باقی است که من و آقای نخست وزیر بر سر آن توافق نداریم و آن دونالد ترامپ است. مطئمنم تنها چیزی که می توان از او یاد گرفت این است که یک مرد نباید هیچ وقت موهایش را رنگ کند.»

اما آقای اوربان که مرزهای کشورش را به روی مهاجران و پناهجویان بسته است گفت:«سیاست خارجی دموکرات ها برای اروپا و مجارستان مهلک است. برعکس سیاست های ترامپ و جمهوریخواهان در عرصه مهاجرت و سیاست خارجی برای اروپا و مجارستان حیاتی است.»

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان می گوید که اتحادیه اروپا سیاست های مهاجرتی خود را به بوداپست تحمیل می کند و آقای ترامپ می گوید که اگر رئیس جمهور شود بین مرز آمریکا و مکزیک دیوار خواهد کشید.