صدراعظم اتریش موی ترامپ را به بحران مهاجرت گره زد

صدراعظم اتریش موی ترامپ را به بحران مهاجرت گره زد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران دو کشور همسایه مجارستان و اتریش روز سه شنبه در بوداپست، پایتخت مجارستان، دیدار کردند، دیداری که در آن رویکرد متفاوت وین و بوداپست در مواجه با بحران مهاجرت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رنگ

آگهی

رهبران دو کشور همسایه مجارستان و اتریش روز سه شنبه در بوداپست، پایتخت مجارستان، دیدار کردند، دیداری که در آن رویکرد متفاوت وین و بوداپست در مواجه با بحران مهاجرت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رنگ موی دونالد ترامپ گره زده شد، ظاهراً هم به کنایه و هم به مزاح.

کریستین کِرِن، صدراعظم اتریش با اشاره به رویکرد متفاوت خود با ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان و دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رنگ موی آقای ترامپ را دستمایه پاسخ به سوال خبرنگار رویترز قرار داد و آن را به بحران مهاجرت پیوند زد.

آقای کِرِن که کشورش در مقایسه با کشوری همچون مجارستان سیاست های منعطف تر و ملایم تری در مواجه و مقابله با بحران مهاجرت دارد، گفت:«شاید یک موضوع دیگر باقی است که من و آقای نخست وزیر بر سر آن توافق نداریم و آن دونالد ترامپ است. مطئمنم تنها چیزی که می توان از او یاد گرفت این است که یک مرد نباید هیچ وقت موهایش را رنگ کند.»

اما آقای اوربان که مرزهای کشورش را به روی مهاجران و پناهجویان بسته است گفت:«سیاست خارجی دموکرات ها برای اروپا و مجارستان مهلک است. برعکس سیاست های ترامپ و جمهوریخواهان در عرصه مهاجرت و سیاست خارجی برای اروپا و مجارستان حیاتی است.»

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان می گوید که اتحادیه اروپا سیاست های مهاجرتی خود را به بوداپست تحمیل می کند و آقای ترامپ می گوید که اگر رئیس جمهور شود بین مرز آمریکا و مکزیک دیوار خواهد کشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش مجارستان و اتریش برای حل اختلافات در زمینه پناهجویان

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟