تکمیل تدریجی فهرست ورزشکاران محروم روسیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تکمیل تدریجی فهرست ورزشکاران محروم روسیه

کمتر از ده روز مانده به بازیهای المپیک ریو هنوز مشخص نیست چه تعداد از ۳۸۷ ورزشکار روسیه مجوز شرکت در این بازیها را پیدا می کنند.

الکساندر ژوکُف، رئیس کمیته المپیک روسیه روز سه شنبه با رد شایعات مربوط به کاهش تعداد ورزشکاران مجاز به رقابت در ریو به چهل نفر گفت: «بررسی فهرست ورزشکاران در حال انجام است. هر یک از فدراسیون ها اکنون به طور کامل با فدراسیون های بین المللی همکاری دارند. تعدادی از ورزشکاران مشمول معیارهای تعیین شده توسط کمیته بین المللی المپیک نمی شوند. تنها در پایان این پروسه است که ترکیب نهایی کاروان ورزشی ما مشخص خواهد شد.»

جدا از هفت شناگر محروم، اینک سه تن از یازده پاروزن تیم قایقرانی روسیه نیز از شرکت در المپیک ریو محروم شده اند. نام یکی از این سه نفر در گزارش مک لارن برده شده است. این گزارش به سفارش آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ تهیه شده و به افشای دوپینگ سازماندهی شده و نظام مند در روسیه می پردازد. نتیجه آزمایش دوپینگ دو تن دیگر نیز در سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ مثبت اعلام شده بود.

فدراسیون جهانی قایقرانی نیز پنج ورزشکار تیم کانو و کایاک روسیه، از جمله الکساندر دیاشنکو، مدافع عنوان قهرمانی در المپیک را از حضور در بازیها محروم کرده است.

دو تن از اعضای تیم پنجگانه مدرن روسیه نیز از جمله محروم شدگانند که یکی از آنها ایلیا فرولُف، قهرمان سابق جهان است.

تنها ورزشکاران رشته های تنیس، جودو و تیر اندازی روسیه تاکنون توانسته اند از زیر تیغ محرومیت فدراسیون های بین المللی رد شوند.