روزنامه نگار کشته شده در اوکراین به خاک سپرده شد

روزنامه نگار کشته شده در اوکراین به خاک سپرده شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاول شرمت، روزنامه نگار اهل بلاروس که بتازگی در اوکراین کشته شد، در بلاروس به خاک سپرده شد.

آگهی

پاول شرمت، روزنامه نگار اهل بلاروس که بتازگی در اوکراین کشته شد، در بلاروس به خاک سپرده شد. او هفته گذشته سوار بر خودروی شخصی دوست و شریکش در حال حرکت به سمت محل کار خود بود که این خودرو منفجر شد.

آقای شرمت که با پوشش خبری سرکوبهای سیاسی در بلاروس به شهرت رسیده بود، مجبور شد که کشور خود را ترک کند و به روسیه برود. روسیه به آقای شرمت گذرنامه روسی اعطا کرده بود اما این روزنامه نگار پس از این که در درگیریهای بین روسیه و اکراین با انتشار گزارشهایی جانب طرف اوکراینی را گرفت، مغضوب دولت روسیه شد و بار دیگر مجبور شد کشور محل اقامت خود را عوض کند.

ایگور رینکویچ، یکی از فعالان سیاسی بلاروس می گوید: «با توجه به اتفاقات رخ داده می توان گفت که خبرنگاری مستقل و صادقانه در هیچ کشوری پذیرفته شده نیست. صرف نظر از انگیزه عاملان این جنایت، واقعیت ماجرا این است که خبرنگاران با مشکل مواجه هستند.»

در ارتباط با قتل آقای شرمت هنوز هیچکس بازداشت نشده است اما دولت اوکراین از آمریکا و اتحادیه اروپا برای تحقیقات درباره این ماجرا درخواست کمک کرده است.

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین قتل آقای شرمت را «تلاش برای بی ثبات کردن اوکراین» خوانده است. سخنگوی کاخ کرملین گفته است که قتل یک شهروند روس، باعث نگرانی جدی کرملین شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لوکاشنکو: اگر ناتو به خاک بلاروس تجاوز کند، تسلیحات هسته‌ای روسیه را به کار می‌گیریم

اوکراین و لهستان: شبه‌نظامیان واگنر وارد بلاروس شدند

لوکاشنکو: رئیس گروه واگنر با هزاران جنگجویش در روسیه و خود شاید در مسکو است