Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مجله سرعت: لوئیس همیلتون، صدرنشین جدید رقابت های فرمول یک

مجله سرعت: لوئیس همیلتون، صدرنشین جدید رقابت های فرمول یک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به مجله سرعت خوش آمدید.

آگهی

به مجله سرعت خوش آمدید. با پیروزی لوئیس همیلتون در جایزه بزرگ بریتانیا، رقابت برای کسب عنوان قهرمانی در مسابقات اتوموبیل رانی فرمول یک بسیار فشرده شد. اختلاف یک امتیازی میان راننده مرسدس و هم تیمی اش نیکو رُزبرگ، سبب شد تا همه نگاه ها به پیست هونگارورینگ در مجارستان دوخته شود. ببینیم در آنجا چه گذشت؟

نخستین صدرنشینی فصل برای همیلتون

لوئیس همیلتون برای پیروزی در جایزه بزرگ مجارستان عزم خود را جزم کرده بود. راننده بریتانیایی تیم مرسدس یازدهمین مسابقه فصل رقابت های فرمول یک را از خط نخست آغاز کرد و با استارتی فوق العاده از نیکو رُزبرگ هم تیمی و رقیب اصلی اش پیش افتاد. این برتریِ نیم تا دو ثانیه ای در طول هفتاد دور گردش به دور پیست ادامه یافت تا در نهایت همیلتون سومین پیروزی متوالی فصل خود را در رقابت های قهرمانی فرمول یک جشن بگیرد.

نیکو رُزبزرگ، دیگر راننده تیم مرسدس با کمتر از دو ثانیه اختلاف دوم شد و دانیل ریکاردوی استرالیایی، راننده تیم رد بول در جایگاه سوم ایستاد.

این پنجمین پیروزی از شش مسابقه اخیر همیلتون در مسابقات فرمول یک بود که برای نخستین بار او را در صدر جدول این رقابت ها قرار داد.

نگاهی به گذشته

هونگارورینگ همواره شاهد مسابقات هیجان انگیزی بوده است. به سال ۱۹۸۹ برگردیم، زمانی که نایجل مانسل بریتانیایی در مسابقه ای به یاد ماندنی برای علاقمندان فرمول یک، با ارائه یک نمایش درخشان بر روی این پیست به قهرمانی رسید.

مانسل که با فِراری اش در مسابقه تعیین خط جایگاهی بهتر از دوازدهم به دست نیاورده بود، رقابت را از خط شش و با فاصله ای تقریبا زیاد از ریکاردو پاترِس آغاز کرد. راننده بریتانیایی تیم فراری با کسب رده هشتم در دور اول نشان داد باید روی او حساب ویژه ای باز کرد. مانسل یکی پس از دیگری رقبا را جا گذاشت و با عبور از الن پروست در میانه مسابقه به رده سوم رسید. او پس از کنار رفتن پاترِس به رده دوم دست یافت و در دورهای ۵۸ تا ۷۷ پیشتاز مسابقه شد تا در پایان، دومین پیروزی فصل و پانزدهمین قهرمانی دوران حرفه ای خود را جشن بگیرد.

نایجل مانسل با ۲۵ ثانیه اختلاف نسبت به آیرتون سِنا زودتر از خط پایان گذشت و الن پروست نیز جایگاهی بهتر از چهارم نصیبش نشد.

مجله سرعت هفته آینده با بررسی رالی فنلاند بر می گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ نخستین مدال طلا به نام کرواسی در آوردگاه جهانی بوداپست ثبت شد

جودو؛ ستاره فرانسوی جودوی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت

جودو؛ ژاپن و روسیه مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست را با کسب مدال طلا آغاز کردند