شهروندی که در نیس به رویارویی با مهاجم شتافت: آماده مرگ بودم

شهروندی که در نیس به رویارویی با مهاجم شتافت: آماده مرگ بودم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در شامگاه چهاردهم ژوئیه در شهر نیس فرانسه، همزمان با برپایی جشن روز ملی این کشور از یک دستگاه کامیون به عنوان سلاح برای کشتار استفاده شد.

آگهی

در شامگاه چهاردهم ژوئیه در شهر نیس فرانسه، همزمان با برپایی جشن روز ملی این کشور از یک دستگاه کامیون به عنوان سلاح برای کشتار استفاده شد. در میان تمامی گزارش هایی که از این رویداد خونین دیده شد، گفت و گوی تصویری خبرنگار یک نشریه محلی با مردی که تلاش کرد تا فرد مهاجم را متوقف کند تازگی دارد.

وی که خود را فرانک معرفی کرده می گوید: «می خواستم بروم آتش بازی را تماشا کنم. دیرمان شده بود و از دستش داده بودیم ولی به همسرم گفتم بیا برویم و در پرومناد بستنی بخریم. مردم داشتند از ساحل برمی گشتند. آنها به آرامی از تماشای آتش بازی برمی گشتند. دیدم که کامیون از سمت راست من سبقت گرفت. حتما چیزی در حدود ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشت؛ نمی دانم. خیلی سریع اتفاق افتاد.»

فرانک ادامه می دهد: «دیدم که مردم به اطراف پرت می شوند. کامیون به آنها می زد و از پیاده رو به سمت خیابان منحرف می شد. نیمی از کامیون در پیاده رو و نیم دیگر آن در خیابان بود. می دانستم که پسرم در انتهای پرومناد دزآنگله در میدان مسنا است. پس در حالی که همسرم پشت سرم بود کامیون را تعقیب کردم. می خواستم فرمان را بگیرم تا کامیون را متوقف کنم. با همه زورم شروع کردم به زدنش. بارها به سرش و بدنش زدم. می زدمش و می خواستم از کامیون بیرون بیاندازمش. با او رخ به رخ شده بودم.»

وی درباره درگیری اش با فرد مهاجم می افزاید: «او اسلحه ای در دست داشت. حس می کردم که آماده شلیکش کرده است ولی سلاحش کار نکرد. او تلاش کرد به من شلیک کند ولی نتوانست. چهره اش سرد بود. او یکبار با اسلحه اش به سرم کوبید. من از کامیون جدا شدم و بلافاصله به کامیون چسبیدم و دوباره شروع کردم به زدنش. به این کار ادامه دادم. به هر حال من آماده مرگ بودم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟