شرایط بد جوی مرحله یازدهم رالی راه ابریشم را لغو کرد

شرایط بد جوی مرحله یازدهم رالی راه ابریشم را لغو کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرحله یازدهم رالی راه ابریشم با وزش باد و توفان شن همراه شد.

آگهی

مرحله یازدهم رالی راه ابریشم با وزش باد و توفان شن همراه شد. عدم دید کافی در نهایت برگزارکنندگان را بر آن داشت تا به ناچار مسافت ۶۰۹ کیلومتری این مرحله را از مسیر مسابقه حذف کنند.

لوک آلفاند، یکی از مشاوران تیم برگزاری مسابقات در این مورد گفت: «برگزاری این مرحله تقریبا غیر ممکن بود. به پشت من نگاه کنید باد خیلی شدید است؛ با سرعت بالای ۷۰ کیلومتر در ساعت که کلی خاک و شن را به هوا بلند می کند… یک توفان شن واقعی. که البته در رالی های کویری پدیده غالبی است اما بدلایل ایمنی پرواز هلیکوپترهای امداد که در مواقع خطر باید به کمک رانندگان حادثه دیده بشتابند، میسر نشد و اگر مسابقه را شروع می کردیم و اتفاقی می افتاد امکان کمک هوایی به حادثه دیدگان وجود نداشت.»

در همین حال استفان پتر هانسل، فاتح مرحله یازدهم لغو مسابقه چهارشنبه را حاصل «پیش بینی ناپذیری» طبیعت کویر دانست. او گفت: «از قبل می دانستیم که شرایط بد جوی هم می تواند بخشی از مسابقه باشد. توفان شدیدی به پا شد و تضمین امنیت راننده ها امکانپذیر نبود. از این جور مسائل در حین مسابقات رالی پیش می آید. باید شرایط را بپذیریم و قبول کنیم که مسابقه کوتاه تر شده است. برای برگزار کنندگان که از ابتدا در حال زحمت کشیدن هستند خیلی دلم سوخت.»

بدین ترتیب رانندگان بعد از یک روز استراحت اجباری در کاروانسرای «ژیایوگوئان»، رقابت خود را روز پنجشنبه در کویر«آلاشان» (الکس لیگ) واقع در مغولستان داخلی چین از سر می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در چین برگزار نخواهد شد