Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موافقت پارلمان فرانسه با تمدید حالت فوق العاده برای شش ماه

موافقت پارلمان فرانسه با تمدید حالت فوق العاده برای شش ماه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی حمله تروریستی پنجشنبه ۱۴ ژوئیه در شهر نیس فرانسه که ۸۴ کشته برجای گذاشت، پارلمان این کشور یک بار دیگر با تمدید حالت فوق العاده موافقت کرد.

آگهی

در پی حمله تروریستی پنجشنبه ۱۴ ژوئیه در شهر نیس فرانسه که ۸۴ کشته برجای گذاشت، پارلمان این کشور یک بار دیگر با تمدید حالت فوق العاده موافقت کرد.

نمایندگان پارلمان عصر سه شنبه با ۴۸۹ رای موافق در مقابل ۲۶ رای مخالف، به تمدید حالت فوق العاده برای شش ماه دیگر رای دادند.

پس از موافقت پارلمان، این لایحه به سنا ارسال شد تا اعضای آن طی دو روز چهارشنبه و پنج شنبه آن را بررسی کرده و درباره آن رای گیری کنند. پس از رای گیری در سنا، بار دیگر این لایحه به پارلمان باز می گردد تا با تصویب نهایی به شکل قانون درآمده و اجرایی شود.

با تصویب نهایی این لایحه، حالت اضطراری در فرانسه تا پایان ژانویۀ سال ۲۰۱۷ میلادی ادامه خواهد یافت و از جمله موارد ذکر شده در آن، امکان جستجو در چمدانها و وسایل نقلیه بدون مجوز دادستان است.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه روز سه شنبه در پارلمان این کشور ضمن هشدار درباره وقوع چندپارگی ناشی از عوام گرایی یا پوپولیسم در جامعه گفت: «ما نیز از خودمان همین سئوال را می پرسیم که آیا همه چیز انجام شده است؟ آیا می توان با نگاه کردن به قربانیان و مردان و زنانی که فرزندانشان را از دست داده اند، به این پرسش پاسخ داد؟ باید بحث ها در این باره را افزایش دهیم و از عوام فریبی فرار کنیم. زیرا پوپولیسم در کمین است. آنهایی که قول داده اند که می توانند همه چیز را با چوب جادویی درست کنند، به مردم فرانسه دروغ می گویند. جنگ با تروریسم مبارزه ای طولانی است.»

حالت فوق العاده در فرانسه در پی حملات تروریستی روز سیزدهم نوامبر در پاریس که ۱۳۰ کشته بر جای گذاشت، برقرار شد و اکنون با حمله مرگبار نیس، برای چهارمین بار تمدید می شود.

پلیس فرانسه اعلام کرد هویت تمام قربانیان حادثه نیس شناسایی شده است. حدود سی تن از قربانیان مسلمان هستند و بیشتر آنها، تابعیت فرانسوی-تونسی دارند. محمد لحوايج بوهلال، عامل حمله نیس تبعه تونس و ساکن فرانسه بود.

تا کنون پنج نفر در رابطه با حمله تروریستی نیس، بازداشت شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالاترین سطح هشدار امنیتی در فرانسه؛ ماکرون: داعش خراسان بارها تلاش کرده به خاک ما حمله کند

پلیس فرانسه به زنی که در قطار فریاد «الله اکبر» سر داد شلیک کرد

تلاش برای تروریستی خواندن سپاه؛ «آمریکا از اقدامات بین‌المللی حمایت می‌کند»