دونالد ترامپ برای پذیرش رسمی نامزدی جمهوریخواهان وارد کلیولند شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دونالد ترامپ برای پذیرش رسمی نامزدی جمهوریخواهان وارد کلیولند شد

دونالد ترامپ به منظور شرکت در روز پایانی گردهمایی جمهوریخواهان و پذیرش رسمی نامزدی برای ریاست جمهوری وارد کلیولند شد. جمهوریخواهان روز سه شنبه وی را به عنوان نامزد رسمی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کردند.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه و در جریان یک سخنرانی، نامزدی حزب جمهوریخواهان را می پذیرد و به این ترتیب، رسما وارد کارزار رقابت ها به عنوان نامزد این حزب می شود.

نامزد جمهوریخواهان در سخنانی به هنگام ورود به کلیولند با اشاره به رای گسترده به دموکرات ها در ایالت اوهایو در دور قبلی انتخابات گفت: «واقعا افتخار بزرگی است که در اینجا هستم، ما در اوهایو هم برنده خواهیم شد. ما آرا را در اوهایو کسب می کنیم و در دیگر ایالت ها هم برنده می شویم. ما دوباره بزرگی را به آمریکا بازمی گردانیم.»

همزمان با نزدیک شدن به آخرین روز این گردهمایی، یکی از اعضای تیم تبلیغاتی دونالد ترامپ در نامه ای رسما تقلب و کپی برداری از متن سخنرانی میشل اوباما در نطق ملانیا ترامپ را به عهده گرفت. همسر نامزد جمهوریخواهان پیش از این گفته بود که این نطق را خود به تنهایی و با کمی کمک نوشته است. زوج ترامپ هنوز برای این کپی برداری عذرخواهی نکرده اند.

جمهوریخواهان در حالی خود را برای برگزاری آخرین روز این گردهمایی در کلیولند آماده می کنند که نصب دیواری توسط هنرمندی با نام «پلاستیک جیزز» به دور ستارۀ دونالد ترامپ در پیاده روی مشاهیر لس آنجلس سروصدای زیادی به پا کرده است. این دیوار اشاره به سخنان نامزد جمهوریخواهان برای احداث یک دیوار در مرز مکزیک با پول خود مکزیکی ها دارد.