Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کشف بزرگترین محموله قاچاق کالای ایران در چهار دهه گذشته

کشف بزرگترین محموله قاچاق کالای ایران در چهار دهه گذشته
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پلیس استان هرمزگان «بزرگترین محموله کالای قاچاق ایران در دوران پس از انقلاب» را کشف و ضبط کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار عزیزالله ملکی، فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان با اعلام این خبر گفت: «در این پرونده، قاچاقچیان با استفاده از جعل اسناد و همچنین ارتباط و نفوذ در دستگاه‌های مرتبط، اقدام به وارد کردن ۲۱۰ کانتینر به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان کالای قاچاق به کشور کرده‌اند.» آقای ملکی گفته است که شناسایی و انحلال باند قاچاقچیان ۵ ماه طول کشیده و نقطه شروع تحقیقات درباره این باند قاچاق کالا، کشف ۱۱ کانتینر در اسفندماه سال ۱۳۹۴ بوده است.

۲۳ نفر از رابطان و افرادی که در سازمان‌های مرتبط با باند قاچاق کالا همکاری داشتند، بازداشت شده اند. متهم اصلی این پرونده (م-ف)، یکی از «بازاریان بزرگ تهران» معرفی شده است.

آقای ملکی درباره چگونگی بازداشت افراد اصلی این گروه افزود: «پس از کشف محموله‌های این باند، افراد اصلی از شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و تهران جهت همفکری برای رفع این مشکل به بندرعباس آمدند که پلیس از فرودگاه بندرعباس تا محل اختفا آن‌ها را تحت نظر داشت و پس از حضور همگی در یک اقدام اطلاعاتی و عملیاتی تمامی این افراد دستگیر شدند.»

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفته است که از بازداشت شدگانی که «در سازمان‌های مرتبط با این باند همکاری داشتند»، «مقادیر زیادی اسناد جعلی و مهر شرکت‌های مختلف» کشف شده است. بنا به اعلام این مقام پلیس ایران، در جریان این پرونده و تنها در یک مورد ۴۰ میلیون تومان رشوه به فردی در یکی از سازمان‌های مرتبط پرداخت شده است.

Police in Iran’s Coastal Province Seize Huge Contraband Cargo https://t.co/PEfduc7pZY

— Shipping & Logistics (@EINShippingNews) July 19, 2016

آقای ملکی گفته است که پلیس استان هرمزگان «به دستور فرماندهی ناجا برخورد با دانه درشت‌ها و سرشاخه‌های قاچاق کالا را هدف قرار داده است.»

حبیب‌الله حقیقی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایران، چند ماه قبل، حجم قاچاق کالا در ایران را ۲۰ میلیارد دلار برآورد و اعلام کرده بود که ۷۵ درصد قاچاق کالا در این کشور مربوط به کالاهای قاچاق ورودی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد