حادثه مرگبار نیس، مردم دولت را به کم کاری متهم می کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حادثه مرگبار نیس، مردم دولت را به کم کاری متهم می کنند

دوشنبه، در پایان سه روز عزای عمومی در فرانسه، شهر نیس و سایر شهرهای فرانسه شاهد برگزاری مراسم یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حمله مرگبار شهر نیس بودند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه که برای شرکت در این مراسم در شهر نیس و در خیابان محل وقوع حمله حضور یافته بود، با فریادهای اعتراض آمیز مردم مواجه شد.

شرکت کنندگان در این مراسم، آقای والس و هیات همراهش را در بدو ورود به خیابان «هو» کردند و هنگام خروج او از مراسم نیز فریاد «استعفا، استعفا» سر دادند.

پس از حمله تروریستی شهر نیس، انتقادهای زیاد و بی سابقه ای از دولت فرانسه درباره اقدامات امنیتی و حضور ناکافی نیروهای پلیس در زمان برگزاری جشن روز ملی فرانسه شده است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز در همین مراسم و در شهر پاریس حضور داشت. آقای اولاند که پیش از حمله نیس از پایان وضعیت اضطراری در چند روز آینده خبر داده بود، به دنبال حمله پنجشنبه شب وضعیت اضطراری در کشور را تمدید کرد.

حمله پنجشنبه شب در نیس، در مراسم آتشبازی جشن ملی فرانسه روی داد. در این حمله، ۸۴ نفر کشته و ۲۲۰ نفر زخمی شدند. تعداد زیادی توریست خارجی و کودک در میان قربانیان این حادثه بوده اند.