ادامۀ دستگیری ها و تحقیقات پلیس در رابطه با رانندۀ کامیون مرگ در نیس

ادامۀ دستگیری ها و تحقیقات پلیس در رابطه با رانندۀ کامیون مرگ در نیس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ضد تروریسم فرانسه روز یکشنبه سه نفر دیگر را در ارتباط با محمد حوایج بوهلال که با کامیونی مردم را در نیس زیر گرفته بود، دستگیر کرد.

آگهی

پلیس ضد تروریسم فرانسه روز یکشنبه سه نفر دیگر را در ارتباط با محمد حوایج بوهلال که با کامیونی مردم را در نیس زیر گرفته بود، دستگیر کرد. به این ترتیب تعداد افراد بازداشت شده در این تحقیقات به هفت نفر می رسد. پلیس روز یکشنبه همسر سابق عامل این حمله را پس از چند ساعت بازجویی آزاد کرد.

این مرد ۳۱ سالۀ تونسی الاصل روز پنجشنبه با کامیونی به سمت هزاران نفری که در شهر نیس برای تماشای آتش بازی بمناسبت سقوط زندان باستیل و انقلاب فرانسه گرد آمده بودند حمله کرد و ۸۴ نفر را به کام مرگ فرستاد.

دولت فرانسه می گوید این حمله تروریستی بوده و پلیس در کامیون عامل این حمله چندین قبضه سلاح نیز کشف کرده است.

پلیس ضد تروریسم فرانسه می گوید توانسته به اطلاعاتی از تلفن همراه عامل این حمله دست یابد. به گفتۀ پلیس، وی در پیامکی برای تهیۀ یک اسلحۀ کمری به مخاطب خود تبریک گفته و یک سلفی از خود در حالیکه کامیون مذکور را می راند برای کسی فرستاده است. پلیس می گوید تحقیقات برای شناسایی دریافت کنندگان این پیامک ها ادامه دارد.

محمد حوایج بوهلال پس از طی مسافت دو کیلومتر به ضرب گلولۀ پلیس از پای درآمد. سه پلیس نیز در جریان تلاش برای توقف این کامیون از سوی رانندۀ آن هدف گلوله قرار گرفته و مجروح شده اند. دست کم ۸۵ نفر نیز در این حادثه مجروح شده اند که حال ۱۸ نفر از آنها وخیم گزارش می شود.

دولت فرانسه در پی این حادثه سه روز عزای عمومی اعلام کرد که روز دوشنبه پایان می یابد. به همین مناسبت قرار است روز دوشنبه و به هنگام ظهر یک دقیقه سکوت برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟