ایران و ترکیه پروازهای خود را ازسر می‌گیرند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ایران و ترکیه پروازهای خود را ازسر می‌گیرند

سازمان هواپیمایی کشوری ایران روز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ اعلام کرد به دنبال بهبود شرایط در ترکیه، پس از کودتای نافرجام در این کشور، خطوط هوایی ایران می توانند برنامه پروازهای خود به ترکیه را ازسر گیرند.

ایران پس از انتشار اخبار مربوط به کودتای نافرجام در ترکیه، از جمعه شب کلیه پروازهای خود به مقصد ترکیه را به حالت تعلیق درآورد. اما روز یکشنبه رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت با توجه به این‌ که در طول ساعات گذشته شرایط کشور ترکیه به ثباتی نسبی رسیده و به نظر می‌رسد مشکلی برای ادامه‌ی پروازها وجود ندارد، خطوط هوایی داخلی می‌توانند پروازهای خود به مقصد ترکیه را ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، همچنین یک منبع آگاه در سفارت ایران در آنکارا گفته است که از دو روز گذشته تا کنون ۲۰ فروند هواپیما برای بازگرداندن مسافران ایرانی از استانبول اعزام شده اند که ۱۷ فروند آن انتقال مسافران برای بازگشت به ایران را آغاز کرده اند.

این منبع آگاه از مسافرانی که از پرواز جا مانده‌ یا بلیط بازگشت در اختیار دارند خواسته است برای تعیین تکلیف خود به شرکت‌های مسافرتی که از آن‌ها بلیط خریده‌اند مراجعه و برای بازگشت از استانبول به ایران اقدام کنند.