Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر امور خارجه فرانسه: کودتای نافرجامِ ترکیه نباید "چک سفیدی" برای سرکوب مخالفان باشد

وزیر امور خارجه فرانسه: کودتای نافرجامِ ترکیه نباید "چک سفیدی" برای سرکوب مخالفان باشد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان مارک اِرو، وزیر امور خارجه فرانسه در گفتگوی تلویزیونیِ روز یکشنبه خود گفت محکوم کردن کودتای نافرجام درست است اما نباید «چک سفیدی» برای سرکوب مخالفان در اختیار دولت بگذارد او همچنین درباره همکاری ت

آگهی

ژان مارک اِرو، وزیر امور خارجه فرانسه در گفتگوی تلویزیونیِ روز یکشنبه خود گفت محکوم کردن کودتای نافرجام درست است اما نباید «چک سفیدی» برای سرکوب مخالفان در اختیار دولت بگذارد او همچنین درباره همکاری ترکیه در نبرد با داعش ابراز تردید کرد.

آقای اِرو گفت: «نباید پاکسازی در کار باشد. دولت باید قانونی عمل کند. آنها که خواستند دموکراسی را در ترکیه پایمال کنند باید در چهاچوب قانون تحت پیگرد قرار بگیرند. بنابرین نه استبداد، بلکه دموکراسی باید رشد کند و تقویت شود.»

اما از سوی دیگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پیامی تلفنی پیروزی دولت بر کودتاگران را به رئیس جمهوری ترکیه تبریک گفت و نسبت به مرگ شماری از افراد در این کشور ابراز همدردی کرد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که ترکیه بتواند در شرایط فعلی از گردشگران روس که به این کشور سفر می کنند محافظت کند.

روابط آنکارا و موسکو پس از ماهها تنش اخیرا به سوی آرامش می رود و روسای جمهور هر دو کشور از تمایل خود به دیدار و گفتگو سخن گفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران اروپایی: اوکراین اجازه حمله به داخل روسیه را دارد؛ پوتین: با آتش بازی نکنید

شکل‌گیری جهان تُرک با محوریت آنکارا؛ چرا منافع غرب در حمایت از همگرایی ترک‌ها در آسیای مرکزی است؟

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است