یزید محمد راجحی فاتح هشتمین مرحله از مسابقات رالی راه ابریشم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یزید محمد راجحی فاتح هشتمین مرحله از مسابقات رالی راه ابریشم

در هشتمین مرحله از مسابقات اتوموبیلرانی رالی راه ابریشم که روز یکشنبه در مسافتی به طول بیش از دویست و پنجاه کیلومتر میان دو شهر بورتالا و اورومچیِ چین جریان داشت، یزید محمد راجحی، راننده عربستانی موفق شد با ثبت رکورد ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه و ۲۴ ثانیه مکان نخست را به خود اختصاص دهد.

سباستین لوب، راننده فرانسوی که با خودروی پژو مسابقه می دهد با ۳۱ ثانیه اختلاف نسبت به راجحی در مکان دوم قرار گرفت و در پایان این مرحله جایگاه دوم رده بندی کلی را نیز به خود اختصاص داد.

سیریل دپره، دیگر راننده فرانسوی تیم پژو به رغم اختلاف ۴ دقیقه و ۱۹ ثانیه ای با فاتح این مرحله و قرار گرفتن در مکان چهارم، توانست به دلیل رکورد زمانی به جای گذاشته در مراحل قبل همچنان صدر نشینی در جدول کلی مسابقات را حفظ کند.

اما فاتح مرحله هشتم رالی راه ابریشم در قسمت کامیون، مارتین واندن برینکِ هلندی بود که همانند مراحل قبل موفق ظاهر شد و با قرار گرفتن در مکان نخست به صدر نشینی خود در جدول کلی مسابقات ادامه داد.

دیمیتری سوتنیکُف روس نیز که با کامیون کاماز مسابقه می دهد در پایان این مرحله به رغم کسب رتبه سوم، مکان دوم جدول کلی مسابقات را از آن خود کرد.

مسابقات اتوموبیلرانی رالی راه ابریشم در پانزده مرحله انجام می شود و شرکت کنندگان مسافتی به طول ده هزار کیلومتر میان مسکو و پکن را می پیمایند.