Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زندگی در«پرومناد دزآنگله» در نیس فرانسه یک روز پس از حمله

زندگی در«پرومناد دزآنگله» در نیس فرانسه یک روز پس از حمله
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنجشنبه، نیمه شبِ خانواده ها و حاضران در خیابان کنار دریا در ساحل نیس فرانسه به ناگهان دگرگون شد.

آگهی

پنجشنبه، نیمه شبِ خانواده ها و حاضران در خیابان کنار دریا در ساحل نیس فرانسه به ناگهان دگرگون شد. مهاجمی در شب جشن ملی با کامیون جمعیت را زیر می گرفت، حمله ای که ۸۴ کشته و بیش از ۲۰۰ مجروح و مصدوم برجای گذاشت.

مردم باخبر و بیخبر از اتفاقی که روی می داد هراسان و وحشت زده دنبال سرپناهی می گشتند تا سر و صداها بخوابد.

توماس روسو، رستورانداری در خیابان «پرومناد دزآنگله» نیس است. او می گوید:«کم و بیش در ساعت حدود ده و نیم شب حدود یکصد نفر وحشت زده خود را بداخل رستوران من انداختند که رستوران کوچکی است. آشپزخانه هم پر شد از مردمی که دنبال سرپناهی بودند. شرایط دشوار و سختی بود. کودکان گریه می کردند، زنان فریاد می زدند، وضعیتی بود، هرج و مرج و خون بر کف زمین بود، امروز هم می توانستید بر کف زمین خون ببینید.»

یک زن گردشگر یک روز پس از حمله نیس می گوید:«آنچه دیشب اتفاق افتاد وحشتناک بود. فقط می توانم بگویم که نباید اجازه داد تا این حادثه بر زندگی ما سایه اندازد چرا که عاملان حمله همین را می خواهند.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه حمله دیشب در نیس را بدون تردید حمله ای تروریستی خوانده است، حمله ای که هدفش غیرنظامیان بی گناه بود از جمله ده کودک.

اودره تیلو، خبرنگار یورونیوز از نیس می گوید:«برغم صحنه های وحشتی که این منطقه شاهدش بود، زندگی و گردشگری روال عادی خود را از سر می گیرد. خیابانها دوباره مملو از مردم هستند اما توریست هایی که با آنها صحبت کردیم حس شان این بود که واهمه ناشی از این تراژدی تا پایان تعطیلاتشان در اینجا با آنها خواهند بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن