Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قهرمانی تیم فوتبال پرتغال؛ شادی پرتغالی ها در لیسبون و واکنش هواداران

قهرمانی تیم فوتبال پرتغال؛ شادی پرتغالی ها در لیسبون و واکنش هواداران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لیسبون پایتخت پرتغال غرق شادی شد.

آگهی

لیسبون پایتخت پرتغال غرق شادی شد. تیم فوتبال پرتغال با پیروزی در برابر فرانسه، برای نخستین بار در تاریخ خود قهرمان بازی های جام ملت های اروپا شد. دوازده سال پس از ناامیدی وحشتناک پرتغالی ها در یورو ۲۰۰۴ آنها توانستند به پیروزی دست یابند.

شکست تیم فرانسه، هواداران این تیم را که در اطراف برج ایفل در پاریس به تماشای بازی نشسته بودند غرق غم و اندوه کرد. میزبانی که انتظار داشت بعد از قهرمانی در سال ۱۹۸۴ و ۲۰۰۰ میلادی برای سومین بار قهرمان این بازی ها شود.

پائولا ویلاپلانا، خبرنگار یورونیوز از محل تماشای این بازی در اطراف برج ایفل گزارش می دهد: «فوتبال پر از شگفتی است و فینال یورو ۲۰۱۶ یکی از این شگفتی ها بود. تنها تعداد اندکی در آغاز این دور از رقابت ها حدس می زدند که پرتغال قهرمان اروپا شود. شادی در کشور پرتغال و غم و اندوه در فرانسه؛ چرا که فرانسوی ها نمی توانند عدم قهرمانی در خانه را باور کنند.»

هواداران تیم پرتغال و فرانسه در گفتگو با خبرنگار یورونیوز در کنار برج ایفل نظرات خود را با ما در میان گذاشته اند.

یکی از حامیان پرتغال می گوید: «نمی توانم توصیفش کنم، یک رویا، یک واقعیت برای پرتغال و اینکه ما قهرمان شدیم.»

دیگری می گوید: «ما اینجا در فرانسه هستیم و من به خاطر اینکه می توانم اینجا زندگی کنم واقعا خوشحالم. اما همزمان این شادترین روز من در سال جاری است که توانستیم جام را به خانه، به پرتغال ببریم.»

یکی از حامیان تیم فرانسه می گوید: «باختن کمی ناامید کننده است اما چه می توان کرد. ما خوب آغاز کردیم اما حیف شد.»

یکی از حامیان تیم پرتغال می گوید: «خیلی خوشحالم، این اولین پیروزی پرتغال است، ما منتظرش بودیم بویژه بعد از ناامیدی عمیق در سال ۲۰۰۴میلادی. قهرمانی پرتغال همه چیزی است که می خواستیم و برای جشن اینجاییم.»

یکی از حامیان تیم فرانسه می گوید: «امروز ما همه حسی مانند تیم آلمان بعد از باختش در نیمه نهایی را داریم. دقیقا همان حس را. ما باید امروز می بردیم اما باختیم. غم انگیز است زیرا پرتغال شوت خوبی زد که گل شد.»

پیش از آغاز بازی در اطراف برج ایفل و به دلیل پر شدن محلی که برای تماشای بازی ها پیش بینی شده بود درگیری های محدودی میان پلیس و هوادارانی که خواهان ورود به منطقه تماشای فوتبال بودند رخ داد. برخی معترضان سطل های زباله را به آتش کشیدند و پلیس هم برای متفرق کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کرد و حدود چهل نفر توسط پلیس دستگیر شدند. بیش از ۹۰ هزار نفر تا ساعت ۶.۳۰ دقیقه به وقت محلی، منطقه تماشای فوتبال که مجهز به صفحه نمایش بزرگ در کنار ایفل بود را پر کرده بودند.

همچنین بعد از اتمام بازی و شکست تیم فوتبال فرانسه، خیابان شانزه لیزه پاریس شاهد هرج و مرج ناشی از حضور هوادران تیم های فوتبال پرتغال و فرانسه بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عقب‌نشینی فرانسه؛ ماکرون انجام اصلاحات انتخاباتی در کالدونیای جدید را به تعویق انداخت

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد