گسترش تظاهرات معترضان به خشونتهای پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان

گسترش تظاهرات معترضان به خشونتهای پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تظاهرات بر ضد پلیس آمریکا در پی کشته شدن دو مرد سیاهپوست توسط پلیس به شهرهای مختلف این کشور گسترش یافت.

آگهی

تظاهرات بر ضد پلیس آمریکا در پی کشته شدن دو مرد سیاهپوست توسط پلیس به شهرهای مختلف این کشور گسترش یافت. در جریان این اعتراضات دست کم ۱۹۸ نفر در شهرهای نیویورک، شیکاگو، سینت پال و باتون روژ بازداشت شدند.

بنا به گزارشها، دی ری مککسون، یکی از فعالان سرشناس جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» نیز در میان بازداشت شدگان در باتون روژ در ایالت لوئیزیانا است.

در شهر سینت پال در ایالت مینه سوتا صدها تن از تظاهرکنندگان به مدت سه ساعت مسیر رفت و آمد در یکی از تقاطع های بزرگراهی این شهر را مسدود کردند. در جریان درگیری با پلیس چند تن از این تظاهرکنندگان دستگیر شدند.

تظاهرات شنبه شب در شهرهای آمریکا در حالی برگزار شد که پس از تیراندازی در جریان راهپیمایی پنجشنبه گذشته در شهر دالاس، نگرانی از نحوه تامین امنیت این تجمعات و راهپیمایی ها افزایش یافته است.

از سوی دیگر مردم در دالاس با نثار گل در برابر اداره پلیس این شهر به پنج افسر پلیس که پنجشنبه گذشته در جریان تظاهرات بر ضد خشونتهای پلیس کشته شدند، ادای احترام کردند.

آیرا کارتر، یکی از ماموران اداره پلیس دالاس می گوید: «ما رابطه کاری خوبی با جامعه ساهپوستان داریم. این رابطه در سطح عالی نیست اما ما تلاش می کنیم دریابیم به چه کسی خدمت می کنیم و شهروندان هم اینجا عشق و حمایتشان را نسبت به ما ابراز می کنند.»

تظاهرات پنجشنبه شب در دالاس به دنبال تیراندازی یک تک تیرانداز به سوی افسران پلیس به خشونت کشیده شد. در این حادثه در مجموع ۱۴ نفر مورد اصابت گلوله های این تک تیرانداز قرار گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس دالاس هشدار امنیتی دریافت کرد

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟