Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناتو ارایه بسته حمایت دفاعی-امنیتی اوکراین را تائید کرد

ناتو ارایه بسته حمایت دفاعی-امنیتی اوکراین را تائید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در نشست ورشو ارایه بسته حمایتی جامعی را به دولت اوکراین تائید کرد.

آگهی

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در نشست ورشو ارایه بسته حمایتی جامعی را به دولت اوکراین تائید کرد.

ناتو با این اقدام تقویت قوای دفاعی و کارایی هرچه بیشتر نهادهای امنیتی اوکراین را هدف قرار گرفته است.

ایوانا کلیمپوش تسیانتسادز، معاون نخست وزیر اوکراین که مسوول ارتباطات این کشور با تانو و اتحادیه اروپا است در حاشیه این نشست به یورونیوز گفت: «شما شاهد یکی از گام هایی هستید که ما در مسیر خود برای به دست آوردن استانداردهای ناتو در کشورمان برداشته ایم؛ استاندارد نیروهای نظامی ناتو، استانداردهای امنیتی و در حوزه دفاعی برای کشور.»

وی افزود: «این به طور قطع سبب قوی تر شدن ما می شود و ما را قادر می سازد بیشتر از کشورمان دفاع کنیم. ما متوجه هستیم که متاسفانه باید هر روز آمادگی داشته باشیم.»

در همین حال الکساندر گولتس، تحلیلگر مستقل مسائل نظامی روسیه نیز درباره آزردگی مسکو از نزدیکی هر چه بیشتر اوکراین به ناتو می گوید: «روسیه، از موضع رسمی اش با سوءظن شدیدی به هر ارتباط اوکراین با ناتو نگاه می کند. روسیه مظنون است که اوکراین به دلیل برخی مسائل به عضویت نانو درآید.»

این کارشناس در ادامه تصریح کرد: «این بسته به خودی خود، ادامه تدابیری است که در نشست پیشین در ولز در نظرگرفته شد. تغییر بزرگی صورت نگرفته است.»

آندری بکتوف، خبرنگار یورونیوز از محل برپایی نشست ناتو گزارش داد: «پترو پروشنکو هم با همکاران غربی اش درباره وضعیت شرق اوکراین گفت و گو کرد. بدیهی است که پیشروی روند مذاکرات مینسک نیازمند همکاری روس ها است. رئیس جمهوری ولی می تواند افتخار کند که ناتو هرگز برای هیچ یک از شرکایش چنین بسته حمایتی پیچیده و گسترده ای را تامین نکرده که به کی یف، علاوه بر حمایت سیاسی پیشنهاد شده است.»

NATO confirms strong support for #Ukrainehttps://t.co/lHkFq37DDl#NATOSummitpic.twitter.com/sF6xLzN6Q4

— NATO (@NATO) July 9, 2016

UK will lead NATO</a>&#39;s Very High Readiness Joint Task Force (Land) in 2017 <a href="https://twitter.com/hashtag/NATOSummit?src=hash">#NATOSummit</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/Warsaw?src=hash">#Warsaw</a> <a href="https://t.co/iXNKRTSsTB">https://t.co/iXNKRTSsTB</a> <a href="https://t.co/5Uqm5tiatW">pic.twitter.com/5Uqm5tiatW</a></p>&mdash; Foreign Office (FCO) (foreignoffice) July 8, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح نوسازی سامانه بازدارنده هسته ای بریتانیا در پارلمان به رای گذاشته می شود

ناتو سالانه حدود یک میلیارد دلار به نیروهای امنیتی افغانستان کمک خواهد کرد

سایه تهدید جنگ سرد بر سر اروپا