Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سایه تهدید جنگ سرد بر سر اروپا

سایه تهدید جنگ سرد بر سر اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصمیم سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در نشست ورشو به افزایش حضور نظامی در شرق اروپا به عنوان پیامد الحاق کریمه به روسیه مطرح شده است.

آگهی

تصمیم سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در نشست ورشو به افزایش حضور نظامی در شرق اروپا به عنوان پیامد الحاق کریمه به روسیه مطرح شده است. با این حال برخی از کار شناسان می گویند که مسکو در پی تلافی برخواهد آمد.

دیمیتری ترنین، مدیر موسسه کارنگی در مرکز مسکو که در این نشست شرکت داشت به خبرنگار یورونیوز گفت: «در پاسخ به اعزام نیرو به پایگاه های چرخشی چهار گُردان در کشورهای حوزه بالکان و لهستان، روسیه نیروهای مسلح خود را به مناطق غربی نظامی اعزام می کند. آنچه ما شاهدیم و متاسفانه واقعیت دارد، این است که پس از دو دهه و نیم بن بستی سیاسی- نظامی در اروپا دوباره شکل گرفته است.»

جیمی شیا، معاون دبیرکل چالش های امنیتی نوظهور در سازمان ناتو نیز گفت: «در این نشست رومانی پیشنهاد داد که امکاناتی آموزشی که می تواند به ما در صورت نیاز به اعزام فوری نیرو به رومانی کمک کند، شکل بگیرد. رومانی به تازگی یک رادار دفاع موشکی برای رهگیری فعال کرده است. ما همچنین نگاهی خواهیم کرد به آنچه که برای تقویت حضور دریایی خود در دریای سیاه نیاز داریم.»

به نظر نمی رسد که نه ناتو و نه روسیه به طور یکجانبه رقابت بر سر برتری نظامی خود را در امتداد مرزهای تعیین شده در پیمان سابق ورشو متوقف کنند.

به گزارش آندری بکتوف، خبرنگار یورونیوز از ورشو: «با اتخاذ تدابیری سخت علیه روسیه، ناتو کانالی اطلاعاتی را درخصوص جلوگیری از هر حادثه ای باز نگه می دارد. با این حال نماینده روسیه در ناتو می گوید که باید در نشست آتی شورای دوجانبه در ۱۳ ژوئیه بر سر تصمیم این نشست بحث شود. یک ناظر دیگر روسیه نیز وضیعت را پس از نشست ورشو، به جنگ سرد تعبیر کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ سرد روسیه و آمریکا؛ توان دریایی ایالات متحده در نروژ دو برابر می‌شود

پوتین: جنگ سرد آغاز نشده‌ اما سلاح‌های هسته‌ای آماده‌اند

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند