مظنون اصلی تیراندازیِ دالاس شناسایی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مظنون اصلی تیراندازیِ دالاس شناسایی شد

میکاه خاویر جانسون که ۲۵ سال داشت و سرباز ذخیره ارتش آمریکا بود تاکنون مظنون اصلی تیراندازی شب گذشته در دالاس آمریکاست که ۵ افسر پلیس در آن کشته و ۷ پلیس دیگر نیز در آن زخمی شدند.

تصاویر تکان دهنده دوربین شهروندان، مظنون را در حال جنگ و گریز با نیروهای پلیس و کشتن یکی از آنها نشان می دهد. پلیس سرانجام توانست با مواد منفجره سوار شده روی یک روبات، جانسون را که یک پارکینگ پناه گرفته بود از پای در بیاورد.

پیش از تیراندازی، نیروهای پلیس در حال هدایت تظاهرکنندگانِ جنبشِ “جان سیاهان مهم است” بودند. دیوید براون، رئیس پلیس دالاس در این باره گفت: «فرد مظنون گفت که درباره جنبش“جان سیاهان مهم است” ناراحت است. او گفت درباره تیراندازیهای اخیر پلیس (به سیاهان) ناراحت است، او گفت که از دست سفیدپوستان ناراحت است. فرد مظنون اعلام کرد که می خواسته سفیدپوستان و بخصوص افسران (پلیس) سفیدپوست را بکشد.»

با آنکه جانسون می خواست فقط افسران پلیس سفیدپوست را بکشد اما دست کم یکی از افسران کشته شده اسپانیایی الاصل بود. او که پاتریک زاماریا نام داشت از سه دوره اعزام به جنگِ عراق، جان به در بُرده بود تا در دالاس جان ببازد.

پلیس در حال بازجویی از سه مظنون دیگر در ارتباط با این حادثه است و اف بی آی نیز برای درک انگیزه های خشونت میکاه جانسون محل زندگی او را به دقت جستجو می کند.