مظنون اصلی تیراندازیِ دالاس شناسایی شد

مظنون اصلی تیراندازیِ دالاس شناسایی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میکاه خاویر جانسون که ۲۵ سال داشت و سرباز ذخیره ارتش آمریکا بود تاکنون مظنون اصلی تیراندازی شب گذشته در دالاس آمریکاست که ۵ افسر پلیس در آن کشته و ۷ پلیس دیگر نیز در آن زخمی…

آگهی

میکاه خاویر جانسون که ۲۵ سال داشت و سرباز ذخیره ارتش آمریکا بود تاکنون مظنون اصلی تیراندازی شب گذشته در دالاس آمریکاست که ۵ افسر پلیس در آن کشته و ۷ پلیس دیگر نیز در آن زخمی شدند.

تصاویر تکان دهنده دوربین شهروندان، مظنون را در حال جنگ و گریز با نیروهای پلیس و کشتن یکی از آنها نشان می دهد. پلیس سرانجام توانست با مواد منفجره سوار شده روی یک روبات، جانسون را که یک پارکینگ پناه گرفته بود از پای در بیاورد.

پیش از تیراندازی، نیروهای پلیس در حال هدایت تظاهرکنندگانِ جنبشِ “جان سیاهان مهم است” بودند. دیوید براون، رئیس پلیس دالاس در این باره گفت: «فرد مظنون گفت که درباره جنبش“جان سیاهان مهم است” ناراحت است. او گفت درباره تیراندازیهای اخیر پلیس (به سیاهان) ناراحت است، او گفت که از دست سفیدپوستان ناراحت است. فرد مظنون اعلام کرد که می خواسته سفیدپوستان و بخصوص افسران (پلیس) سفیدپوست را بکشد.»

با آنکه جانسون می خواست فقط افسران پلیس سفیدپوست را بکشد اما دست کم یکی از افسران کشته شده اسپانیایی الاصل بود. او که پاتریک زاماریا نام داشت از سه دوره اعزام به جنگِ عراق، جان به در بُرده بود تا در دالاس جان ببازد.

پلیس در حال بازجویی از سه مظنون دیگر در ارتباط با این حادثه است و اف بی آی نیز برای درک انگیزه های خشونت میکاه جانسون محل زندگی او را به دقت جستجو می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض گسترده به خشونت پلیس آمریکا علیه آفریقایی تباران

واکنش ها در آمریکا به تیراندازی به سوی پلیس در دالاس

خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان، از فرگوسن تا دالاس