واکنش ها در آمریکا به تیراندازی به سوی پلیس در دالاس

واکنش ها در آمریکا به تیراندازی به سوی پلیس در دالاس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی بالاگرفتن اعتراض شهروندان ایالات متحده آمریکا به کشته شدن دو جوان سیاه پوست به ضرب گلوله پلیس و نیز حوادث خونین دالاس، باراک اوباما، رئیس جمهوری مدت سفرش را به اسپانیا کوتاه خواهد کرد و هفته آین

آگهی

در پی بالاگرفتن اعتراض شهروندان ایالات متحده آمریکا به کشته شدن دو جوان سیاه پوست به ضرب گلوله پلیس و نیز حوادث خونین دالاس، باراک اوباما، رئیس جمهوری مدت سفرش را به اسپانیا کوتاه خواهد کرد و هفته آینده به این شهر می رود.

از سوی دیگر هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری این کشور نیز در واکنش وعده داد: «پیش از هر چیز، من ضابطان قضایی و جوامع را متحد می کنم تا دستور العمل ملی درخصوص استفاده از قوه قهریه را توسط افسران پلیس توسعه دهم. ما این موضوع را برای همه روشن می کنیم که چه زمانی استفاده از سلاح ضروری و چه زمانی غیرضروری است.»

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان نیز تیراندازی در ایالت تگزاس به سوی نیروهای پلیس را حمله به ایالات متحده دانست. وی در پیامی ویدئویی گفت: «حمله ای وحشیانه به نیروهای پلیس ما، حمله به کشور ما و خانواده های ما است. ما باید با ضابطان قضایی همبسته باشیم و باید به یاد داشته باشیم که این نیرویی است بین تمدن و هرج و مرج کامل.»

جس جکسون، سیاستمدار دموکرات و از مدافعان سرشناس حقوق شهروندی آمریکا نیز در دیداری با خبرنگاران در شیکاگو گفت: «حمله به افسران اقدامی بزدلانه و حماقتی تروریستی بود و به هیچ وجه بیانگر مبارزه دراز مدت ما برای صلح و عدالت برای همه نیست.»

وی در ادامه یادآور شد: «هنگامی که ما سوگوار افسران شجاع پلیس دالاس هستیم، نباید از مسیر مبارزه برای پایان بخشیدن به مخمصه ای که مردان سیاه در آن جان داده اند، خارج شویم، همچون آنچه در لوئیزیانا و مینسوتا روی داد. خشونت بیش از حد و هراس بیش از اندازه، از امنیت همه ما می کاهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود

ترامپ: من با افتخار نلسون ماندلای عصر حاضر خواهم شد