پناهجوی نیجریه ای در اثر ضرب و شتم یک افراطی در ایتالیا درگذشت

پناهجوی نیجریه ای در اثر ضرب و شتم یک افراطی در ایتالیا درگذشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امانوئل چیدی نامدی، پناهجوی ۳۶ سالۀ اهل نیجریه که توسط یک راستگرای افراطی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، پس از چند روز کما روز چهارشنبه در بیمارستان درگذشت.

آگهی

امانوئل چیدی نامدی، پناهجوی ۳۶ سالۀ اهل نیجریه که توسط یک راستگرای افراطی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، پس از چند روز کما روز چهارشنبه در بیمارستان درگذشت. رسانه های محلی می گویند فرد ضارب یکی از اعضای باشگاه محلی فوتبال «فرمانا» در شهر فرموی ایتالیاست.

این جوان نیجریه ای که پس از آنکه تلاش کرده بود جلوی مزاحمت برای همسرش را در مرکز خرید این شهر بگیرد، مورد ضرب و شتم این ایتالیایی راستگرا قرار گرفت. امانوئل جیدی نامدی و همسرش از هشت ماه گذشته در اردوگاه مهاجران در این شهر مستقر شده بودند. همسر امانوئل نوزاد خود را به هنگام به دنیا آوردن در قایقی در جریان عبور از مدیترانه از دست داده بود.

شهردار این شهر از این واقعه با عنوان یک «کابوس» نام برده است.

خبر مرگ این پناهجوی نیجریه ای که از خشونت های بوکوحرام گریخته بود در حالی منتشر می شود که روز سه شنبه و در جریان چندین عملیات، نیروی دریایی ایتالیا توانسته است دست کم ۲۰۰۰ مهاجر را از دریا نجات و به جزیرۀ کالابریا انتقال بدهد.

به گفتۀ گارد ساحلی ایتالیا که در عملیات فورتکس مشارکت دارد، این مهاجران به موقع از خطر غرق شدن نجات یافته و روز سه شنبه بدون مرگ مهاجران پایان یافته است.

یکی از این مهاجران، نوزاد دختری به نام مانوئلاست که در حین عبور از مدیترانه به دنیا آمده است. پزشکان مرکز اسکان موقت مهاجران در کالابریا حال این نوزاد را رضایت بخش اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست آلمان از باکو برای ورود ناظران بین‌المللی به قره‌باغ؛ ۵۰ هزار پناهجو وارد ارمنستان شدند

قاتل سریالی نوزادان در بریتانیا بار دیگر به اتهام تلاش به قتل محاکمه می‌شود

بحران جمعیتی سومین اقتصاد برتر جهان؛ از هر ۱۰ ژاپنی یک نفر بالای ۸۰ سال سن دارد