هرج و مرج در فرودگاه بارسلون؛ لغو صدها پرواز و سرگردانی هزاران مسافر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هرج و مرج در فرودگاه بارسلون؛ لغو صدها پرواز و سرگردانی هزاران مسافر

صدها مسافر در فرودگاه ال پرات بارسلون در اسپانیا روز سه شنبه به دلیل لغو ۶۶ پرواز از سفر بازماندند.

این ششمین روز متوالی لغو و تاخیر پروازهای ارزان قیمت شرکت هواپیمایی ویولینگ اسپانیا است. این شرکت مشکلات عملیاتی و اعتصاب کارکنان حمل و نقل هوایی فرانسه را علت لغو این پروازها اعلام کرده است با این حال سندیکای کارکنان صنعت حمل و نقل اسپانیا این وضعیت را نتیجه فروش بلیطهای افزون بر ظرفیت شرکت اعلام کرده است.

دیوید گارسیا بلانکا٬ مدیر تجاری شرکت ویولینگ در سخنانی گفت: «برای ماههای ژوئن و ژوئیه ما شش هواپیمای بیشتر اضافه کرده ایم که برای این دو ماه کمی به ما کمک خواهد کرد. همچنین ۳۲ خلبان بیشتر استخدام کرده ایم.»

روز سه شنبه موضوع هرج و مرج هوایی در اسپانیا به کابینه دولت این کشور کشیده شد و آنا پاستور وزیر حمل و نقل اسپانیا از آغاز تحقیقات از شرکت ویولینگ و احتمال جریمه این شرکت خبر داد.

آنا پاستور٬ وزیر حمل و نقل اسپانیا در این باره گفت: «ما تحقیقات را آغاز کرده ایم و مسافرانی که خسارت دیده اند ممکن است هم پول بلیط هایشان را پس بگیرند و هم غرامت دریافت کنند.»

مشکل تاخیرهای ۱۲ ساعته و لغو دهها پرواز از روز پنج شنبه گذشته و همزمان با آغاز تعطیلات تابستانی آغاز شد و بر اساس برآورد رسانه های اسپانیایی صدها پرواز و حدود ۸ هزار نفر تحت تاثیر لغو و یا تاخیر پروازها قرار گرفته اند.